MIĘDZYPOKOLENIOWA PRACOWNIA PLASTYCZNA "MŁODZI DUCHEM"

« wróć

Centrum Służby Rodzinie zaprasza Seniorów powyżej 60 roku życia z województwa łódzkiego na bezpłatne warsztaty plastyczne oraz zajęcia instruktażowe dla chcących prowadzić warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą.

 

Celem projektu jest m.in. rozwijanie potencjału społecznego osób starszych oraz współpraca międzypokoleniowa między osobami starszymi, a dziećmi i młodzieżą.

 

W ramach projektu odbędzie się najpierw cykl warsztatów plastycznych obejmujących takie tematy jak: decoupage, filcowanie, scrapbooking, orgiami, techniki malarskie i rękodzieło recyklingowe, a następnie warsztaty dla instruktorów plastycznych. Na zakończenie Seniorzy poprowadzą pod okiem trenera zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej.

 

Zajęcia plastyczne odbędą się we wrześniu dla jednej grupy oraz w październiku dla drugiej grupy. Zajęcia w każdym tygodniu będą realizowane we wtorek, środę i czwartek i potrwają 2 godz. 30 min. Razem odbędzie się 12 spotkań dla jednej grupy w jednym miesiącu.

 

Zajęcia instruktażowe odbędą się w listopadzie, dwa razy w tygodniu. Razem odbędzie się 8 spotkań po 2godz. i 30 min.

 

W grudniu przeszkoleni Seniorzy przeprowadzą zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą.

 

Szczegółowe informacje i zapisy: Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a, tel. 607 141 141, e-mail: csr@csr.org.pl

Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Pracownia plastyczna dla Seniorów
Praconia plastyczna dla Seniorów

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Łódzkiego, reprezentowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.


Partnerzy