SZKOŁA DLA RODZICÓW

« wróć
SZKOŁA DLA RODZICÓW, WARSZTATY
SZKOŁA DLA RODZICÓW, ŁÓDŹ

Centrum Służby Rodzinie zaprasza rodziców dzieci w wieku 6-15 lat, mieszkańców Łodzi do udziału w warsztatach podnoszących kompetencje rodzicielskie „Szkoła dla rodziców”. Celem projektu jest m. in. wzrost wiedzy z zakresu tematyki związanej z wychowywaniem dzieci, podniesienie umiejętności opiekuńczo – wychowawczych rodziców, zwiększenie świadomości potrzeb dzieci oraz wzmocnienie autorytetu rodziców.

 

W ramach projektu rodzice odbędą cztery popołudniowe warsztaty z pedagogiem. Podczas zajęć uczyć się będą aktywnego i wspierającego słuchania, skutecznej komunikacji bez stosowania krytyki i moralizowania, radzenia sobie z „trudnymi” uczuciami oraz stawiania granic. Będą wracać do wspomnień z dzieciństwa a także czerpać z wzajemnych doświadczeń rodzicielskich. Zajęciom warsztatowym będą towarzyszyć mini wykłady. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu. Podczas warsztatów zapewniona będzie bezpłatna opieka nad dziećmi. Na zakończenie całe rodziny wezmą udział w grze terenowej dotyczącej relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi.

 

W ramach projektu „Szkoła dla rodziców” odbędą się dwie edycje szkoleń – pierwsza we wrześniu, druga – w październiku. Szczegółowe informacje i zapisy: Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a, tel. 42 646 76 18 lub 42 682 20 22 w godz. 9-15. Zapisy od 21 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona.

 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. 


Partnerzy