Szopka przy katedrze:

Od 2008 roku Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” z ramienia Archidiecezji Łódzkiej realizuje wraz z Prezydentem Miasta Łodzi i Miastem Łódź dzieło Szopki bożonarodzeniowej przy łódzkiej katedrze. Jest to okazja by promować wartość rodziny i pozyskiwać ofiary na działalność statutową. Co roku udaje się w ten sposób zebrać kilkanaście tysięcy złotych na budowę nowego budynku Domu Samotnej Matki w Łodzi.

 

 2011

 

Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” wraz z Urzędem Miasta Łodzi serdecznie zapraszają do odwiedzenia Szopki Bożonarodzeniowej na Placu Katedralnym w Łodzi, w dniach 25 grudnia – 8 stycznia. W tym roku przy Katedrze stanie piętnasta jubileuszowa Szopka, swą budową nawiązująca do symboliki Trójcy Świętej. Tradycyjnie, poza Świętą Rodziną, znajdą się w niej żywe zwierzęta.  Przy Szopce będzie prowadzona zbiórka na wsparcie Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, które wspierają dzieło Szopki.

 

2010 
 

Architektura Szopki z przełomu 2010/2011, podobnie jak w roku ubiegłym, nawiązywała do symbolu ryby. W porównaniu z Szopką przełomu 2009/2010 wprowadzono do projektu jednak pewne modyfikacje.

 

Poniżej prezentujemy archiwalne filmiki z budowy Szopki z przełomu 2010/2011 r.:

 
 
 


 

 

2009


Wyjątkowa architektura Szopki z 2009 r. w kształcie ryby nawiązywała do najstarszego symbolu i wyznania wiary chrześcijan. Greckie słowo ICHTIS  znaczy ryba – jest to skrót pierwszych liter greckich słów – Jezus Chrystus Boga Syn Zbawiciel. Autorami projektu są studenci Marek Deka i Mateusz Graczyk.Szopka nocą (2009)
 
Szopka (2009)
 
Wielbłąd (2009)
 
Szopka w śniegu (2009)

Łodzianie przy Szopce (2009)

W trakcie ekspozycji Szopki Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” przeprowadziła zbiórkę ofiar do puszek na budowę Domu Samotnej Matki. Uzbierano 12, 5 tys. zł.


2008


Szopka w roku 2008 została zrealizowana wegług  projektu studentów z Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej: Pauli Basińskiej, Pawła Karczmarczyka i Macieja Koczańskiego, wybranego jako zwycięski w ramach konkursu organizowanego przez Kurię Archidiecezji Łódzkiej, Urząd Miasta Łodzi i Prezydenta Miasta Łodzi.


Szopka (2008)

Święta Rodzina (Szopka 2008)

Szopka nocą (2008)

Wielbłąd przy Szopce (2008)


W Szopce znalazł miejsce także kamień z Groty Narodzenia z Betlejem, podarowany przez Franciszkanów z Betlejem jako kamień węgielny pod budowę Domu Samotnej Matki w Łodzi. Podczas trwania ekspozycji przeprowadzona została zbiórka pieniężna na budowę Domu Samotnej Matki. Zebrano 11 tys. złotych.


Kamień z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem

Fundator:

Centrum Służby Rodzinie

Aktualności | O Fundacji | Działalność | Budowa domu | Jak można pomóc | Szopka przy katedrze | Kontakt
Copyright 2009 Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Dht-it