Centrum Służby Rodzinie - Łódź - DROGOWSKAZ. Spotkanie autorskie 

DROGOWSKAZ. Spotkanie autorskie

« wróć
Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi
serdecznie zaprasza na spotkanie z autorkami książki

"Drogowskaz. Dziecko - trauma, wsparcie i rozwój."

  
 
We wstępie książki możemy przeczytać:
"Całość pracy składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym przedstawiamy, jakie wybrane zagrożenia czyhają na dzieci w naszym społeczeństwie. Są wśród nich takie, które większość ludzi zna i przyjmuje za potencjalnie traumatyzujące, są też takie, które bywają często ignorowane, pomijane,zbywane.
(…) Opisujemy zdarzenia zewnętrzne, ale pamiętać trzeba, że trauma tkwi w ciele, w reakcji układu nerwowego dziecka. I właśnie drugi rozdział dotyka tego drugiego aspektu. Można się z niego dowiedzieć, jak rozwija się mózg i układ nerwowy. Wychodzimy poza standardowe pojmowanie tego układu i opisujemy też „brzuszny układ nerwowy”. Poruszamy problematykę więzi w ujęciu tradycyjnym i aktualnym – neurobiologicznym.
(…) Ostatni rozdział to DROGOWSKAZ. Rozdział, który zawiera wskazówki do wykorzystania w codziennym życiu. (…) Proponowane aktywności nie są terapią, jednak ich stosowanie pomoże stworzyć środowisko przypominające terapeutyczne i może w sposób istotny przyczynić się do podniesienia komfortu życia samego dziecka, jak również jego rodziny i środowiska społecznego w którym żyje."
 
=> przez najbliższe dni do spotkania będziemy dzielić się z Wami cytatami, zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań autorkom (w wydarzeniu na fb, ale również w trakcie spotkania)
=> Kiedy? 26 stycznia (środa), godz. 18
=> Gdzie? online, na platformie zoom
=> Zapisy: prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy
https://forms.gle/5WfRZSUvKpYzCgbJ8
 
Uwaga! Ograniczona liczba miejsc.

Urszula Bartnikowska - pedagog specjalny, nauczyciel akademicki, praktyk Somatic Experiencing oraz EmotionAid, działaczka Fundacji Uwolniona Edukacja „Rozkwitalnia”, podwójna mama adopcyjna

Hanna Dufner - pedagog-psychotraumatolog, praktyk Somatic Experiencing oraz EmotionAid, twórczyni InspiRationalnie, szkoleniowiec, mama adopcyjno-biologiczna


Partnerzy