Centrum Służby Rodzinie - Łódź - Spotkanie z autorką książki "Drogowskaz. Dziecko - trauma, wsparcie i rozwój" 

Spotkanie z autorką książki "Drogowskaz. Dziecko - trauma, wsparcie i rozwój"

« wróć
Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi
serdecznie zaprasza

na spotkanie
z Hanną Dufner - współautorką książki

"Drogowskaz. Dziecko - trauma, wsparcie i rozwój."

Termin 8 marca 2024 r. godz. 18:00 

 
=> W czasie spotkania planujemy mini warsztat na podstawie książki autorki. 
=> Książka cieszy się ogromną popularnością - czekamy na dodruk, bo pierwsze wydanie rozeszło się jak świeże bułeczki.
=> Polecamy ją rodzicom adopcyjnym jako obowiązkową lekturę przed i w czasie adopcji.
 

 

 

 

We wstępie książki możemy przeczytać:


"Całość pracy składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym przedstawiamy, jakie wybrane zagrożenia czyhają na dzieci w naszym społeczeństwie. Są wśród nich takie, które większość ludzi zna i przyjmuje za potencjalnie traumatyzujące, są też takie, które bywają często ignorowane, pomijane,zbywane.
(…) Opisujemy zdarzenia zewnętrzne, ale pamiętać trzeba, że trauma tkwi w ciele, w reakcji układu nerwowego dziecka. I właśnie drugi rozdział dotyka tego drugiego aspektu. Można się z niego dowiedzieć, jak rozwija się mózg i układ nerwowy. Wychodzimy poza standardowe pojmowanie tego układu i opisujemy też „brzuszny układ nerwowy”. Poruszamy problematykę więzi w ujęciu tradycyjnym i aktualnym – neurobiologicznym.
(…) Ostatni rozdział to DROGOWSKAZ. Rozdział, który zawiera wskazówki do wykorzystania w codziennym życiu. (…) Proponowane aktywności nie są terapią, jednak ich stosowanie pomoże stworzyć środowisko przypominające terapeutyczne i może w sposób istotny przyczynić się do podniesienia komfortu życia samego dziecka, jak również jego rodziny i środowiska społecznego w którym żyje."

➡️ Naszym Gościem będzie Hanna Dufner – nauczycielka, pedagog i psychotraumatolog, praktyk Somatic Experiencing® metody leczenia traumy wg P. Levine’a, SOMA Embodiment®, EmotionAid® Facilitatorka, certifikowana providerka Safe & Sound Protocol (SSP), certyfikowana w programie Traumatic Stress Studies (pod kierownictwem Bessela van der Kolka.
➡️ Hania prowadzi fantastyczne warsztaty dla rodziców adopcyjnych, zastępczych i dla specjalistów. Mieliśmy szczęście uczyć się od Niej o traumie, przywiązaniu i dysocjacji. Jeśli jeszcze nie byliście – polecamy. Będzie okazja w Zielone Wzgórze - Fundacja Wsparcia i Rozwoju Rodziny
➡️ Hania jest również autorką/współautorką publikacji dotyczących problematyki terapii zaburzeń posttraumatycznych u dzieci, dynamiki procesów wychowawczych w rodzinach adopcyjnych i zastępczych.
➡️ Towarzyszy rodzinom adopcyjnym w praktyce terapeutycznej i na grupach wsparcia.
➡️ Sama jest mamą adopcyjną i biologiczną.
➡️ Możecie Ją obserwować na Hanna Dufner - InspiRationalnie
 
=> Kiedy? 8 marca (piątek), godz. 18
=> Gdzie? AULA Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, ul. Broniewskiego 1a
=> Zapisy: prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy
https://forms.gle/do7wzj73aDSdA8Hr9
Uwaga! Ograniczona liczba miejsc.

Partnerzy