Seks w małżeństwie jest ważny!

« wróć

30 marca 2019r. odbędzie się konferencja „SEX W MAŁŻEŃSTWIE JEST WAŻNY. NAJNOWSZE REKOMENDACJE”. Organizatorami konferencji są Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Łódzkiej, Łódzki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny, Centrum Służby Rodzinie i Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.

 

Konferencja skierowana jest do małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tematem. Jeżeli jesteście zadowoleni ze swojego życia seksualnego, ale czujecie że mogłoby być jeszcze lepiej TA KONFERENCJA JEST DLA WAS!!! Jeżeli zaczynają pojawiać się jakieś problemy, może zainspirujemy Was do szukania rozwiązań. Jeżeli ten wymiar życia małżeńskiego dopiero przed Tobą posłuchaj jak go układać, żeby przynosił radość i szczęście.

Interdyscyplinarny charakter konferencji gwarantuje, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Zapraszamy.

Plan Konferencji

09.30–09.40 – Powitanie

09.40–10.25 – Moralność aktu małżeńskiego w nauczaniu papieża Franciszka.- Ks. dr Dominik Lubiński

10.25–11.10 – Seksualność mężczyzn a abstynencja seksualna - raport z badań. - Dr n. med. Justyna Stępkowska

11.10–11.55 – Intymne SOS – o terapii w problemach urologicznych i ginekologicznych okiem fizjoterapeuty. - Mgr Marta Kotusiewicz

11.55–12.15 – Przerwa kawowa

12.15–13.00 - Uzależnienie od pornografii - czy to (poważny) problem? - Dr Błażej Kmieciak

13.00–13.45 – Seks – gra uczuć, a może gra hormonów. - Dr hab. n. med. Joanna Smyczyńska

13.45–14.30 – Jak wygonić nudę z sypialni? - Dr Elżbieta Wróblewska

14.30 – panel dyskusyjny

Wydajemy zaświadczenia o udziale w konferencji

(prosimy o informację przy rejestracji na wydarzenie)

 

Konferencja jest dla uczestników bezpłatna.

Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: rosiak@csr.org.pl

 

 

 

 

Biogramy prelegentów:

Ks. dr Dominik Lubiński

W 2005r. rozpoczął studia doktoranckie z zakresu teologii moralnej. W latach 2006-2008 współpracował z katedrą Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, katedrą Integracji Europejskiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Instytutem Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. W lutym 2011r. w katedrze teologii moralnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego obronił pracę doktorską na temat: Ład moralny w życiu społecznym w nauczaniu Benedykta XVI. Ponadto na przełomie 2016/2107 ukończył studia podyplomowe (SWPS w Katowicach) „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie”, które dostarczyły kwalifikacji do udzielania interwencji systemowej rodzinie oraz pomocy psychologicznej indywidualnej i grupowej dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom. Aktywnie współpracuje z Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, Duszpasterstwem Małżeństw niesakramentalnych w Krakowie i  Warszawie, Centrum Studiów J. Ratzingera w Bydgoszczy oraz Papieskim Centrum Myśli Benedykta XVI w Radomiu. Do głównych kierunków jego badań należą: teologia moralna; psychologia rodziny, etyka życia społecznego.

Dr n. med. Justyna Stępkowska

Lekarz, doktor nauk medycznych w dyscyplinie medycyna (ze specjalnością ginekologia i położnictwo, endokrynologia ginekologiczna, diagnostyka chorób nowotworowych). Posiada certyfikowane kwalifikacje specjalistyczne z zakresu seksuologii. Autorka ponad 40 publikacji naukowych oraz 80 wystąpień podczas konferencji naukowych. Invited speaker krajowych oraz zagranicznych kongresów naukowych. Kierownik grantów badawczych z zakresu zdrowia prokreacyjnego, seksuologii oraz bioetyki.

Mgr Marta Kotusiewicz

Z wykształcenia pedagog, specjalista wychowania fizycznego i zdrowotnego, fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta szwajcarskiej metody BeBo® treningu dna miednicy oraz doradca żywieniowy i dietetyczny. Pracowała jako fizjoterapeuta, nauczyciel zawodu, masażysta, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness nowoczesne formy ruchowe, dietetyk oraz szkoleniowiec wypełniając tym prawie 20 letni staż pracy. Od prawie 10 lat zajmuje się fizjoterapią i profilaktyką chorób uroginekologicznych oraz treningiem prozdrowotnym – opartym na świadomej pracy z ciałem. Od kilku lat zaangażowana w propagowanie wiedzy na ten temat, prelegent na konferencjach naukowych, seminariach, spotkaniach warsztatowych oraz instruktor w szkole rodzenia. W życiu prywatnym szczęśliwa żona i mama.

Dr hab. n. med. Joanna Smyczyńska

Jest lekarzem specjalistą II stopnia w dziedzinie endokrynologii (2009 r.) oraz z endokrynologii i diabetologii dziecięcej (2015 r.). W 2013 r. odbyła szkolenie z NaProTECHNOLOGII (przyczynowego leczenia niepłodności) zorganizowane w Instytucie Studiów nad Rodziną w Warszawie-Łomiankach przez twórcę tej metody, Prof. T. Hilgersa (Instytut Pawła VI, Omaha, USA) i od tego czasu zajmuje się leczeniem zaburzeń hormonalnych będących przyczyną niepłodności, z wykorzystaniem obserwacji cyklu miesiączkowego według modelu Creightona. Jest zatrudniona w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, współpracuje również z Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE oraz z Poradnią Specjalistyczną szpitala Bonifratrów w Łodzi. W pracy naukowej zajmuje się głownie zagadnieniami dotyczącymi zaburzeń wzrastania, w szczególności diagnostyką i leczeniem niedoboru hormonu wzrostu, co zostało uwieńczone uzyskaniem stopnia doktora nauk medycznych (2003 r.) oraz doktora habilitowanego nauk medycznych (2017 r.). Jest autorem ponad 50 prac oryginalnych opublikowanych w recenzowanych czasopismach oraz ponad 100 doniesień zjazdowych, poświęconych głównie problematyce zaburzeń wzrastania i terapii hormonem wzrostu.

Dr Błażej Kmieciak

Doktor nauk społecznych w zakresie socjologii prawa, bioetyk, absolwent kursów specjalizacyjnych w zakresie profilaktyki uzależnień oraz ochrony praw człowieka i mediacji. Koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,  były Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego. Autor  artykułów dotyczących prawa medycznego, psychiatrii społecznej oraz socjologii prawa, a także  książek : Prawa pacjenta i ich ochrona, studium socjologiczne, Prawa dziecka jako pacjenta, współautor: Bioetyka, między prawem, a pedagogiką, Wyzwania innowacyjnej medycyny. Razem z żoną Joanną są parą odpowiedzialną za Diakonię Życia w Archidiecezji Łódzkiej.

Dr Elżbieta Wróblewska

Absolwentka Psychologii w Instytucie Psychologii KUL w Lublinie, studiów podyplomowych Seksuologia Kliniczna w SWPS w Warszawie. Specjalizuje się w: problemach w sferze seksualnej (zaburzenia erekcji, utrata potrzeb seksualnych, ból podczas stosunku, przedwczesny wytrysk, itp.), pomocy psychologicznej dla osób dorosłych (terapia indywidualna), terapii małżeńskiej i terapii rodzin.


Partnerzy