Centrum Służby Rodzinie - Łódź - TAK. Pomagam - zbiórka żywności w marketach na rzecz potrzebujących. 

TAK. Pomagam - zbiórka żywności w marketach na rzecz potrzebujących.

« wróć

Pod hasłem: Tak. Pomagam! odbędzie się najbliższa zbiórka żywności w marketach. Centrum Służby Rodzinie będzie aktywnie wspierała zbiórkę w Kauflandzie, przy ul Kilińskiego 296 w Łodzi. Ty również możesz pomóc nam w przeprowadzeniu tej akcji.

Caritas dwa razy w roku (wiosną i jesienią) przeprowadza zbiórkę żywności w marketach. Najbliższa zbiórka odbędzie się pod hasłem: "Tak. Pomagam!" w dniach 3 i 4 grudnia. Wolontariusze Centrum Służby Rodzinie, będą uczestniczyli w zbiórce  w markecie Kaufland przy ul Kilińskiego 296 w Łodzi.

Pozyskane produkty zostaną przekazane zostaną osobą potrzebującym z szczególnym uwzględnieniem osób w kryzysie bezdomności. Dystrybuowane one będą wśród podopiecznych Caritasu i Centrum Służby Rodzinie w tym podopiecznych grupy nieformalnej "Zupa na Pietrynie".

Jeśli możesz i chcesz nam pomóc jako wolontariusz, to prosimy wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod linkiem TUTAJ.

 

INFORMACJA O ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI W MARKETACH 

W RAMACH AKCJI „TAK POMAGAM” 

W DNIACH 03-04 GRUDNIA 2021

  1. Organizatorem zbiórki żywności w marketach i sklepach w ramach akcji „Tak, pomagam”, jest Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Centrum Służby Rodzinie działa na mocy porozumienia z Caritas współorganizując zbiórkę żywności w Markecie Kaufland przy ul. Kilińskiego 296 w Łodzi. W zbiórce tej uczestniczą wolontariusze i pracownicy Centrum Służby Rodzinie.
  2. Celem akcji jest pozyskanie jak największej ilości produktów spożywczych, zwłaszcza tych o długim terminie przydatności. Produkty te będą przekazane na rzecz osób potrzebujących z szczególnym uwzględnieniem osób w kryzysie bezdomności. Będą one rozdysponowane wśród podopiecznych Caritas, oraz Centrum Służby Rodzinie w tym grupy nieformalnej Zupa na Pietrynie.
  3. Zbiórka prowadzona będzie w dwóch dniach 03-04 grudnia (piątek sobota) w godz. 12-20 piątek i 10-20 sobota. (W sytuacji większej ilości wolontariuszy zbiórka może być przedłużona również poza te godziny).
  4. Wózki będę oznakowane specjalnymi plakatami, wolontariusze zaś będą posiadali także okolicznościowe ulotki informujące o prowadzonej zbiórce.
  5. Każdy „dyżur” wolontariuszy powinien być pełniony przez conajmniej 2 osoby. (Jeśli są to osoby niepełnoletnie powinien towarzyszyć im dorosły opiekun). W każdej grupie opiekun lub inna osoba powinna posiadać telefon komórkowy, którego numer powinien być udostępniony koordynatorowi akcji w celu kontaktu. 
  6. Więcej informacji na temat prowadzonej akcji można uzyskać pod nr. tel.: 605 05 62 95.

Partnerzy