Dzień Dziecka utraconego

« wróć

Strata upragnionego dziecka, poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu jest traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka, a 15 października od 2004 roku jest obchodzony w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego.

Idea 15 października jest związana z potrzebą zmiany sposobu postrzegania przez społeczeństwo problemów, z jakimi borykają się rodzice po stracie dziecka. W Polsce mimo zmiany przepisów prawnych wciąż rodzice maja problemy z godnym pogrzebem swoich dzieci. Śmierć dziecka, które żyło na tyle krótko, że nie miało szans zaistnieć społecznie, jest wręcz negowana przez otoczenie, które odbiera rodzicom prawo do żałoby. Ogromną pomocą dla rodziny jest przeżycie pełnej uroczystości pogrzebowej i pożegnanie przez nich własnego dziecka.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Sanktuarium Świętości Życia i Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie pragną zaprosić rodziny, które doświadczyły utraty dziecka, szczególnie w wyniku poronienia, do udziału w modlitwie w ich intencji 15 października w Sanktuarium Świętości Życia, ul. Łagiewnicka 197/201 w Łodzi. Program:

17.30 – Różaniec

18.00 – Msza święta

18.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.


Partnerzy