Połączeni Miłością

« wróć

Dzieci, które mają unormowaną sytuację prawną, a Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny szuka dla nich rodzin są chore, często bardzo poważnie. Każde porzucone dziecko przeżywa traumę, a dodatkowo boryka się z różnymi schorzeniami. Najczęściej należą do nich: zespół FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy), porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe, wcześniactwo, zespół Aspergera, zespół Downa, rozszczep podniebienia, opóźnienie w rozwoju, padaczka, niedosłuch, alergie. Potrzebna jest też specjalistyczna pomoc (terapeutów, lekarzy), która jest bardzo kosztowna i często przerasta możliwości finansowe rodziców. Małżeństwa, które postanowiły zapewnić bezpieczny i pełny miłości domu zdecydowały się na ogromne poświęcenie opiekując się dzieckiem, które dotknięte jest różnymi zaburzeniami. Dziecko, które od urodzenia nie zostało otoczone miłością i różnego rodzaju bodźcami: dotykiem, tuleniem, mówieniem, nie reaguje prawidłowo – stąd widoki kiwających się kilkulatków w domach dziecka, albo dzieci leżących bez ruchu. Ogromne szczęście, że są pary, które chcą stać się rodzicami dla porzuconych i chorych dzieci. Jednak często brakuje im specjalistycznej wiedzy na temat tego jak pomóc dziecku, a także pieniędzy. Niestety w Polsce leczenie zaburzeń potraumatycznych to olbrzymi problem, z uwagi na to, że brakuje specjalistów, terapia jest bardzo kosztowna, pojawiają się również dodatkowe koszty, np. dojazdy do większych miast. Bardzo często rodzice adopcyjni po adopcji zostają pozostawieni sami sobie i często nie wiedzą jak radzić sobie z chorobą dziecka lub pojawiającymi się trudnościami.

 

Po zakończeniu procesu adopcyjnego wiele rodzin zgłasza się do Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego, który na miarę swoich możliwości stara się służyć pomocą, radą i wsparciem merytorycznym i emocjonalnym. Dla rozwiązania problemu, który dotyczy tak wielu rodzin potrzebne jest kompleksowe wsparcie i stworzenie specjalistycznego programu pomocy: POŁĄCZENI MIŁOŚCIĄ. Więcej o programie: https://www.csr.org.pl/fundacja-sluzby-rodzinie-nadzieja/polaczeni-miloscia#page

 

Jak mogę pomóc?

Chcąc stworzyć program pomocy POŁĄCZENI MIŁOŚCIĄ dla dzieci i rodziców adopcyjnych potrzebujemy Twojego wsparcia finansowego. Możesz pomóc wpłacając darowiznę w wysokości 50 zł, 100 zł, 200 zł lub innej wskazanej przez Ciebie kwoty:

 

  • poprzez naszą stronę internetową, wystarczy kliknąć:

Darowizna

  • przelewając pieniądze na konto: 43 1140 1108 0000 2031 5500 1001

Partnerzy