Centrum Służby Rodzinie - Łódź - Pomoc dla samotnych Mam z Ukrainy 

Pomoc dla samotnych Mam z Ukrainy

« wróć

Do Polski z ogarniętego wojną kraju uciekają głównie matki z dziećmi. Ich przyszłość na ten moment jest bardzo niepewna.

 

Jako Fundacja, która wspiera Dom Samotnej Matki w Łodzi, wiemy jak wygląda los kobiet zagrożonych bezdomnością czy uciekających przed przemocą. Dlatego od pierwszych dni włączamy się w różnoraką pomoc na rzecz Uchodźców z Ukrainy. Obecnie nasza Fundacja wraz z Domem Samotnej Matki w Łodzi obejmuje opieką samotne matki z dziećmi. Chcemy zapewnić im wszelką potrzebną pomoc. W dniu 8 marca dojechały z ostrzeliwanego Żytomierza kolejne kobiety wraz z dziećmi.

 

Kobiety, które przywieźliśmy miały tylko jedną walizkę, jedną, zimową parę butów i kurtkę, którą miały na sobie. Bielizna, obuwie, kosmetyki i inne ubrania to były rzeczy drugiego rzędu. Gdy musisz uciekać pieszo z kraju, gdzie szaleje wojna, następuje mocna weryfikacja rzeczy najpotrzebniejszych, które zabierzesz ze sobą. Tak zwyczajna rzecz, jak obuwie. Wyobraź sobie być w kozakach trzy, cztery dni non stop?! Normalnie o tym się nie myśli, dopóki się nie jest wiele godzin w mega ciepłym obuwiu bez możliwości zmiany.

 

Ukrainki nie mają ze sobą prawie nic. Startują od zera. Nawet po powrocie do kraju, nie jest pewne co zastaną. Są rzeczy, które można im podarować używane, ale są też takie, które można tylko przekazać nowe, jak np. bielizna. pieluchy dla dzieci itp. Za chwilę dzieci pójdą do szkoły, będą potrzebować wszystkiego.

 

Dlatego jeżeli chcesz dołączyć i pomóc nam zadbać o ich potrzeby zarówno bieżące, jak i te w dłuższej perspektywie czasu, już teraz w Ich imieniu mówimy CI OGROMNE DZIĘKI! Od lat razem z Wami pomagamy samotnym Mamom, dlatego i teraz bądźmy razem!

 


Partnerzy

Alerta
Sempre
ZWIK
IT Auditor
Marlena Piotrowska
Pastuszko
ROSSMANN
Kancelaria Prawno-Podatkowa Gardens Tax & Legal
PGE
Golden Rose
Monnari
Lionelo
Delia
Freshmail
Menno
PITAX.pl
Procter & Gamble Company
Pallottinum
Wydawnictwo M
Literatura
Ministerstwo Książki
Święty Paweł
Kino Charlie
CK Akrybia
H. Skrzydlewska