ADOPCYJNE WYZWANIE

Co to jest? Dla kogo? Po co? Co i jak?

Podejmij z nami 10-dniowe WYZWANIE ADOPCYJNE
=> Zachęć do niego innych. 

A D O P C J A
• Słyszałeś to hasło, ale nie wiesz o co chodzi - dowiedz się czym jest adopcja.
• Myślisz o adopcji i zastanawiasz się czy to droga dla Ciebie - zobacz jakie w Tobie budzi przemyślenia i emocje.
• Znasz tę drogę rodzicielstwa - promuj z nami ideę przysposobienia dzieci.

 

NA CZYM POLEGA WYZWANIE?
Od 20 kwietnia codziennie będziemy publikować jedno zadanie.
Zadania będą z różnych dziedzin, więc każdy ma szansę się wykazać! 
Gdy je wykonasz - możesz podzielić się z nami ich realizacją: efektami, swoimi przemyśleniami, uczuciami i pomysłami, które przyjdą Ci do głowy w tym czasie. 
Możesz podjąć jedno, pięć albo wszystkie wyzwania.

Za niektóre z zadań przewidujemy małe upominki. Będziemy o tym informować na bieżąco. Losowanie nagród będzie ok. godz. 20 na żywo na FB. Wylosowanych szczęśliwców powiadomimy również mailowo. 
Wśród osób, które zrealizują 8 z 10 wyzwań i prześlą do nas rozwiązania, rozlosujemy nagrody. 

KIEDY?
wyzwanie trwa od 20 do 30 kwietnia 2020 r. 

DLA KOGO? 
• dla wszystkich chętnych
• dla kandydatów – może wyzwanie umili Wam i skróci czas oczekiwania na kolejne spotkania w ośrodku, szkolenie, czy propozycję
• dla rodzin adopcyjnych i dzieci 

GDZIE?
Zadania będą pojawiać się tutaj - w zakładce ADOPCYJNE WYZWANIE, w wydarzeniu i na stronie FB ARCHIDIECEZJALNEGO OŚRODKA ADOPCYJNEGO 
Odpowiedzi do zadań prosimy przesyłać na adres: aoa@csr.org.pl  do godz. 16 następnego dnia.

W razie pytań piszcie lub dzwońcie 607 16 15 80

Udanej zabawy! :)

Nagrody dla wytrwałych

Za niektóre z zadań przewidujemy małe upominki. Będziemy losować 5 osób spośród tych, którzy przyślą odpowiedź na dane zadanie. A na koniec wyzwania - 30 kwietnia wśród osób, które będą miały przynajmniej 8 z 10 zadań rozlosujemy główną nagrodę! 


❤️ Bardzo dziękujemy Dębowscy Foto za przyłączenie się do naszego wyzwania i ufundowanie głównej nagrody w adopcyjnym wyzwaniu - PLENEROWEJ SESJI FOTOGRAFICZNEJ.

 

Uwaga! Uwaga! Kochani! Zaczynamy!

#AOA #adopcyjnewyzwanie #adopcjajestOK #promocjaadopcji

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 1

❤️ Napisz słowo "adopcja" w 20 językach. ❤️ Napisz też, jaki to język 

Odpowiedzi przysyłajcie na adres aoa@csr.org.pl w temacie DZIEŃ 1, do jutra do godz. 16. Losowanie nagród będzie o godz. 20. 

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 2

Z czym kojarzy Ci się adopcja? Napisz 5 skojarzeń i krótko (2-3 zdania) opisz każde z nich.


❗️Przypominamy – odpowiedzi przysyłajcie na adres aoa@csr.org.pl w temacie DZIEŃ 2, do jutra (22.04) do godz. 16. Losowanie nagród będzie ok godz. 20.

 

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 3

Uwaga! dzisiejsze wyzwanie składa się z dwóch części!
Jeż jest symbolem zranionego, skrzywdzonego, porzuconego dziecka. Większość dzieci, które trafiają do adopcji to właśnie takie jeżyki...
1. Narysuj jeża, zrób zdjęcie jeża - figurki, maskotki, może żywego i prześlij nam. Jeśli jesteś rodzicem, poproś swoje dziecko o rysunek jeża - zrobimy galerię jeży! 
2. Napisz, jakie masz pomysły na budowanie bliskości ze zranionym dzieckiem.

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 4

Znajdź 5 blogów o adopcji. Rozejrzyj się w nich, poczytaj, zobacz co dla Ciebie jest nowego, ważnego, ciekawego. Przyślij ich adresy (linki) i zarekomenduj jeden (napisz krótko dlaczego go polecasz).

❗️Przypominamy – odpowiedzi przysyłajcie na adres aoa@csr.org.pl w temacie DZIEŃ 4, do jutra do godz. 16. Losowanie nagród będzie ok godz. 20 na FB ośrodka. 

 

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 5

Większość osób pomyśli pewnie Św. Józef - przybrany ojciec Jezusa (no i patron naszego ośrodka), ale to nie byłoby wyzwanie ;) , dlatego prosimy => Znajdź świętego/ych lub błogosławionego/ych, którzy ze względu na swoje życie, powołanie, działalność, mogliby być patronami rodzin adopcyjnych. Napisz, dlaczego tak uważasz. Powodzenia! ❤️

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 6

„Narodziny dla Rodziny”. ❤️ Przyjęcie dziecka to jeden z piękniejszych momentów w życiu, aż by się chciało wszystkich zarazić szczęściem i wykrzyczeć całemu światu, albo po prostu spokojnie poinformować dziadków.
Zaprojektuj kartkę okolicznościową z radosną wiadomością, którą mogłaby wysłać rodzina adopcyjna do swoich bliskich z informacją o adopcji dziecka.
Technika dowolna - możesz rysować, malować, naklejać, wycinać. Oczywiście ważna jest również treść.

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 7

Niedziela to dzień, kiedy zwykle nie musimy iść do pracy, kiedy mamy więcej czasu dla siebie i dla rodziny. Co możemy robić? Iść do Kościoła, na spacer, pospać dłużej, poczytać, pograć w gry, odwiedzać bliskich (teraz wiadomo, że nie) czy oglądać TV. Dziś właśnie zachęcamy Was do obejrzenia filmu – bajki dla dzieci i dla dorosłych pt. „Stuart Malutki 1” (można go znaleźć w sieci). Zadanie składa się z dwóch części: 1. Obejrzeć film i odkryć w nim jak najwięcej zagadnień adopcyjnych. 2. Napisać, jakie znacie filmy (dla dzieci i dla dorosłych), w których jest wątek adopcyjny.
❗️Na odpowiedzi na te dwa pytania czekamy do jutra do godz. 16.

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 8

Logo Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi. W dzisiejszym zadaniu prosimy 1. Abyście przyjrzeli się uważnie naszemu logo i spróbowali odczytać, jak najwięcej pozytywnych treści, abyście znaleźli przyjemne skojarzenia i je wypisali. 2. Wrócili pamięcią do swojego dzieciństwa i napisali kilka słów o jednym miłym wspomnieniu. 3- absolutnie dla chętnych – jeśli macie możliwość (wiemy, że place zabaw zamknięte, ale może w ogrodzie?) i ochotę przyślijcie swoje zdjęcie na huśtawce. 

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 9

Chcemy przełamywać tabu i uczyć NORMALNIE rozmawiać o adopcji - bez udawania, że nie ma tematu, albo dookoła, żeby tylko nie powiedzieć tego słowa na A. Z przyjaźnią, empatią, szacunkiem i życzliwością. Z zainteresowaniem, ale nie wścibskością. Po prostu wspierająco.❤️ Zadanie 9 polega właśnie na napisaniu takiego wspierającego komunikatu: Gdyby Twoi znajomi adoptowali dziecko, to co chciałbyś im dobrego powiedzieć? Co Ty chciałbyś usłyszeć od innych, kiedy jesteś w procedurze adopcyjnej i kiedy adoptujesz dziecko? Albo czego nie usłyszałeś, a chciałeś usłyszeć od bliskich, kiedy adoptowałeś dziecko?

ADOPCYJNE WYZWANIE. Dzień 10

Na koniec coś łatwiejszego, ale podchwytliwego... Znajdź datę Światowego Dnia Adopcji i symbol adopcji. Napisz nam, jakie masz pomysły na obchodzenie tego święta. 

❗️Przypominamy – odpowiedzi przysyłajcie na adres aoa@csr.org.pl w temacie DZIEŃ 10, do jutra do godz. 16. Losowanie nagród, w tym głównej, będzie ok. godz. 21, jak zwykle na FB ośrodka.


Partnerzy