Centrum Służby Rodzinie - Łódź - Twoje życie jest święte! 

Twoje życie jest święte!

« wróć

Czym jest świętość życia? Czy to dotyczy Ciebie?

 

Dla niektórych te słowa wywołują uśmiech, radość, czułość. Dla niektórych zaś to pojęcie bardzo górnolotne i zupełnie niezrozumiałe.

 

Dlatego postanowiliśmy przybliżyć ten dzień i pokazać "od kuchni" o co w tym chodzi.

 

Spytaliśmy kilka osób czym dla nich jest ten dzień i jak rozumieją ten zestaw słów.

Liczymy, że pomoże to tym, dla których to pojęcie jest zupełnie obce, jak i tym, którzy mają już swoją definicję tego dnia.

Dla mnie świętość życia oznacza rozumienie życia jako najwyższej wartości na każdym jego etapie, w każdej sytuacji. Świętość życia to nienaruszalność dzieła Bożego, bo każdy człowiek to takie dzieło. Świętość życia to wdzięczność za życie ze wszystkimi jego aspektami. Świętość życia to troska o najbardziej bezbronnych- nienarodzone dzieci, chorych, starców... I wreszcie Świętość Życia to pamięć o Tym, który powołuje do życia. Świętowanie tego dnia to przede wszystkim wdzięczność za swoje życie i modlitwa za życia zagrożone.

Iwona

 

Dla mnie świętość życia to docenienie WŁASNEGO życia. Okazja do zastanawiania się nad jego pięknem i nad tym czy JA KOCHAM SWOJE ŻYCIE?
Czy traktuję życie jako czas na rozwijanie w miłości: do Boga, bliźniego i SIEBIE? W kontekście życia zgodnego z wewnętrznym systemem wartości wg którego żyję, dbam o pasję i marzenia, skarbiec złożony w obdarowaniu złożonym u początku życia.
To powiedzenie TAK na osobowość, temperament i zgoda i również na słabości. To także powiedzenie TAK - jako gotowość do zmiany w obliczu wyzwań w relacji małżeńskiej, w macierzyństwie, ojcostwie. Czy przełamuje się w tym co ktoś uznaje za coś frustrującego we mnie?
To także TAK na ludzi, których dostaję: współmałżonka, dzieci, teściów, współpracowników.

JolaDla mnie świętość życia oznacza, że życie jest niepowtarzalne, nienaruszalne. Jeżeli święte, to znaczy, że najwyższy stopień jest osiągnięty i tę świętość nadał Pan Bóg każdemu życiu ludzkiemu.
Teresa

 

Dla mnie to jest szacunek do każdego ludzkiego życia. Bez osądzania, przyjęcie każdego człowieka :-)
S. Mateusza

 

Świętość życia staje się dla mnie oczywista, kiedy np. oglądam film o poczęciu i rozwoju człowieka. Precyzja, z jaką tworzą się nasze ciała, poszczególne organy, to tkanie człowieka w łonie matki zachwyca mnie. Coś tak pięknego jest dla mnie święte.

Małgorzata Wilk, autorka książek

 

Świętość życia, to ochrona tego, co najsłabsze we mnie i w drugim człowieku.

Joanna

Zadanie na dziś:


Partnerzy