Jubileusz 30-lecia Domu - Dom Samotnej Matki - Dom samotnej matki 

Jubileusz 30-lecia Domu

 • Program - Bieg - 28,08.2022
 • Za nami - Turniej
 • Za nami - Piknik
 • Program - Gala - 09.2022
 • Do posłuchania
 • Pomagają nam
 • Gramy dla Basi

nadziejaRUN 2022

28 sierpień, Las Łagiewnicki

Czasami trzeba biec po nadzieję, by nie uciekła za daleko:) 

W dniu 6.07.2022 o godz. 20:00 ruszają zapisy. 

Jeśli chcesz przez swoją obecność i udział pokazać, że los samotnych mam i ich dzieci nie jest Ci obojętny i że wspierasz je w taki sposób jak umiesz i lubisz najbardziej - to przyjdź i biegnij z nami! Już w sierpniu!

Jeśli nie możesz biegać, to wystartuj z kijkami. Ważne by iść do przodu :)

 

ZAPISYWypełnij zgłoszenie do biegu po nadzieję

Koszt uczestnictwa:

Dorosły: 49 zł/osobę

Dzieci: 39 zł/dziecko

 

Wpłaty będą przeznaczone na funkcjonowanie Domu Samotnej Matki.

WIOSENNY TURNIEJ MISTRZÓW

4.06.2022 W GODZ. 9:00-15:00

Tego dnia zmierzyło się ze sobą 12 drużyn piłkarskich!!! Odbyła się zacięta walka o puchar! 

Podczas rozgrywek była możliwość zaopatrzenia się w przygotowane niespodzianki przez Mamy z Domu Samotnej Matki, a także uczniów Zespołu Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Łodzi.

Ponadto tego dnia zbieraliśmy na leczenie malutkiej Basi, u której wykryto nowotwór. Więcej o niej możecie przeczytać w zakładce poświęconej tej małej dzielnej Bohaterce.

 

Miejsce: GOSiR w Wiśniowej Górze, na ul. Tuszyńskiej 113 

 

Rozgrywki nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie:

Gminy Andrespol

Ekipy Andrespolii

Zespołu Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Łodzi

Poniżej foto wspomnienie sobotnich zmagań: 

PIKNIK W OGRODACH GEYERA

 

29.05.2022 o godz. 11:00 rozpoczął się jubileusz 30-lecia Domu Samotnej Matki w Łodzi. Choć pogoda w ten weekend trzymała w napięciu do ostatniej chwili, to jednak było i słońce i nawet dobra temperatura. :) A komu jeszcze było chłodno, mógł rozgrzać się korzystając z wielu atrakcji. 

 

Przygotowaliśmy masę atrakcji. Występy taneczne, koncert w rytmie hip-hopu, przedstawienie dla dzieci przygotowane przez Babcie w locie :) 

 

Ponadto wspaniała grupa KIEROWCY DZIECIOM zapewniła niezwykłą frajdę dla najmłodszych. Oglądanie kultowych "maluchów" i rzuty kierownicą :) 

 

A wszystko uwieńczył moment wręczenia nagród dla uczniów szkół podstawowych i średnich w konkursie o Stanisławie Leszczyńskiej.

 

Patronat honorowy nad obchodami objął Arcybiskup Grzegorz Ryś oraz Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska.

Zapraszamy do posłuchania wspomnień osób, które były lub są zaangażowane w dzieło Domu Samotnej Matki w Łodzi.

 • Jak to wszystko się zaczęło?
 • Jak wyglądały pierwsze dni?
 • Co się zmieniło?
 • Najradośniejsze i najsmutniejsze chwile
  ...i wiele, wiele innych pytań. Posłuchajcie i jeśli podoba Wam się materiał udostępnijcie dalej.

Pierwsza noc w DSM. Opowiada kapelan Domu Samotnej Matki

Kim są mieszkanki Domu Samotnej Matki? Opowiada dyrektor - s. Magdalena

Jak to było na początku? Opowiada pierwsza dyrektor - s. Franciszka

Historie położnej z Domu Samotnej Matki. Opowiada Ania.

Bóg poprowadził mnie do osamotnionych kobiet w ciąży. Opowiada pierwszy dyrektor Centrum Służby Rodzinie - ks. Stanisław Kaniewski

Duże imprezy wielokrotnie nie odbyłyby się, gdyby nie pomoc LUDZI O WIELKICH SERCACH i firm, które reprezentują!

Dlatego mamy ogromną przyjemność przedstawiać Wam listę firm, które zdecydowały się nam pomóc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

 

Dziś przedstawiamy Wam:

Calypso Fitness i Siłownia Łódź Ogrody Geyera

 

Siłownia Calypso Fitness zlokalizowana jest przy ulicy Piotrkowskiej. W pobliżu klubu znajduje się malowniczy park Reymonta oraz zabytkowy Dworek Ludwika Geyera.

Calypso fitness mieści się w kompleksie mieszkalno-rozrywkowym Ogrody Geyera. Zmotoryzowani odwiedzający mają do dyspozycji kilkaset miejsc parkingowych. W bezpośredniej bliskości dostępne są przystanki autobusowe oraz tramwajowe, więc dojazd do klubu o dowolnej porze komunikacją miejską nie stanowi najmniejszego problemu. 

Ogrody Geyera łączą w sobie charakter zrewitalizowanych fabryk oraz nowocześnie zaprojektowanych terenów zielonych, stwarzając idealne warunki do spotkań ze znajomymi i wspólnych wyjść z rodziną. Siłownia wyposażona została w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń siłowych oraz cardio. Możesz także liczyć na specjalną strefę do treningu funkcjonalnego z wieloma akcesoriami.

W dowolnej chwili skorzystasz z porady oraz opieki wykwalifikowanego trenera, który jest w stanie rozpisać dla Ciebie indywidualny plan treningowy. Do Twojej dyspozycji są również innowacyjne urządzenie TANITA, dzięki któremu z łatwością będziesz monitorować swoje postępy i optymalizować przebieg treningów, aby uzyskać maksymalne korzyści. Sprawdzisz na nim takie dane jak swój wiek metaboliczny czy poziom tkanki tłuszczowej.

Do wyboru szeroki wybór zajęć fitness grupowych odbywających się w klimatyzowanych salach, a także zajęć na trampolinie, które są idealnym połączeniem doskonałej zabawy z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Dla fanów jazdy na rowerze w rytmie dynamicznej muzyki są power biki o zróżnicowanym stopniu trudności.

Jeżeli jesteś zabiegany, skorzystaj z zajęć short class, trwających od 20 do 30 minut. Oczywiście nie mogło zabraknąć strefy relaksu, gdzie odstresujesz się po męczącym dniu, a także nowoczesnej i komfortowej sauny.

Na miejscu jest możliwość zakupu specjalistycznych odżywek oraz batonów regeneracyjnych, doskonałych po wymagającym treningu. Z siłowni mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami. Na czas treningu zostawisz swoje pociechy w mini przedszkolu, gdzie na pewno nie będą się nudzić.

Verseo to agencja digital marketingowa z Poznania, oferująca przedsiębiorcom z Polski oraz z każdego innego zakątka świata, kompletne rozwiązania w zakresie marketingu internetowego: reklamy Google Ads, Youtube Ads, Programmatic, Social Media oraz pozycjonowanie stron i UX.

 

Supermoce Verseo to kompetentni ludzie, machine learning,  oraz… serce!

To ono napędza nasze biznesowe działania oraz przetacza pomysły na akcje charytatywne, które wspieramy lub organizujemy. Od początku funkcjonowania, czyli 2013 roku, Verseo przyłącza się do działań pomocowych, wspierając między innymi Szlachetną Paczkę, Fundację Siepomaga i Dzieciaki Chojraki.

 

W grudniu wydaliśmy drugą odsłonę naszego Adbooka - kompendium wiedzy o digital marketingu, będące gotową receptą na efektywne działania reklamowe w sieci. 

W Verseo uważamy, że dobrem i wiedzą należy się dzielić, dlatego całkowity przychód ze sprzedaży poradnika przekazujemy na cele charytatywne, wspierając podopiecznych domów dziecka z Wielkopolski. Dzięki temu nasza wiedza służy nie tylko jako materiał szkoleniowy, ale także realne wsparcie, dla osób w potrzebie. 

Chcesz wzmocnić swoje kompetencje i przy okazji pomóc dzieciakom? Zagraj z Verseo! Adbook 2022 możesz kupić tutaj: https://adbook2022.verseo.pl/

 

Obserwuj Verseo w portalach społecznościowych, by być na bieżąco z naszymi działaniami charytatywnymi i digital marketingiem!

Facebook

Instagram

LinkedIn

Tik Tok

Katolickie Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK), które wspierają nas w organizowaniu wiosennego turnieju mistrzów w Wiśniowej Górze i rodzinnego pikniku w Ogrodach Geyera.

 

Katolickie Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Łodzi mają swoją siedzibę w budynku przy ulicy Nałkowskiej 2. Zostały tam utworzone dekretem księdza arcybiskupa Władysława Ziółka w 2003 roku. Od tamtej pory funkcjonują, rozwijają się, kształcąc i wychowując dzieci i młodzież. Organem prowadzącym te placówki jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie.

 

W siedzibie szkół mieszczą się :

Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Świętych Dzieci z Fatimy - pierwsza katolicka szkoła podstawowa utworzona w Łodzi -w tym roku szkolnym utworzone zostały 2 klasy pierwsze (w tym jedna o profilu matematycznym). Nowością jest propozycja utworzenia w tym roku szkolnym czwartej klasy o profilu sportowym - koszykówka.

 

Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK  im. Świętej Matki Teresy  w Łodzi-w tym roku szkolnym planujemy utworzenie klasy o profilu humanistycznym z elementami pedagogiki, psychologii i socjologii, biologiczno – chemicznym i matematyczno – informatycznym.

 

Technikum SPSK im. Świętej Faustyny Kowalskiej w Łodzi – kształci się tu młodzież w zawodach technik logistyk i technik informatyk.

 

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia  SPSK (od 20 czerwca 2022 r będzie nosiła imię Świętej Urszuli Ledóchowskiej)-kształci dzieci i młodzież w nauce gry na fortepianie, gitarze, skrzypach, flecie, klarnecie, saksofonie, altówce i wiolonczeli.

 

Fundację Kierowcy Dzieciom, którzy 29.05 będą dostarczać niezwykłych emocji i dużym i małym fanom motoryzacji na Pikniku w Ogrodach Geyera w Łodzi :)

A teraz o tym, co mówią o sobie:

 

KIEROWCY DZIECIOM - JESTEŚMY ABY POMAGAĆ 

 

Grupa KIEROWCY DZIECIOM powstała w 2017 roku. Od początku działalności mieliśmy na celu - WYWOŁYWAĆ UŚMIECH NA TWARZACH DZIECI. Od 2019 roku działamy pod skrzydłami Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera KRS: 310226. 

 

Mamy dwa cele:

- POMOC DZIECIOM - wspieramy domy dziecka, organizujemy rożnego rodzaju projekty, z których może skorzystać więcej niż jedno dziecko, dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych. 

- INTEGRACJA KIEROWCÓW - zależy nam na tym abyśmy spotykali się, poznawali nawzajem, wspólnie wypili kawkę i przybili piątkę, a przede wszystkim wspólnie POMAGALI. 

 

Co udało się zrobić w zeszłym roku: Przeczytaj tutaj

Jakie plany na ten rok ? ( część planów już zrealizowana) Przeczytaj tutaj

 

Chcesz polubić stronę KIEROWCY DZIECIOM ? - Wejdź na ich stronę na FB

Link do grupy z aukcjami - gdzie każdy może wystawić coś od siebie lub po prostu licytować, aby wesprzeć aktualny projekt - Zajrzyj tutaj

 

 

Podczas Wiosennego Turnieju Mistrzów, będziemy zbierać na leczenie tej uroczej 3-latki o pięknym imieniu Basia.

 

A oto historia Basi:

Basia ma 3 latka i 6 miesięcy ( urodzona 22.11.2018r).3 go października 2021 roku został wykryty u niej nowotwór - neuroblastoma, zlokalizowany w miednicy mniejszej. Do tego momentu była zdrowym dzieckiem, guz nie dawał żadnych objawów. Wykryliśmy go zupełnie przypadkiem - raz zabolał ją brzuszek dosłownie przez chwilę, sądziliśmy że po błędzie dietetycznym. 

Wykonaliśmy szybką diagnostykę i okazał się guz nowotworowy 10x11 cm, w miednicy mniejszej. Przerzutów żadnych nie było, amplifikacja genu ujemna. Natychmiast rozpoczęto leczenie. W ciągu 3 miesięcy otrzymała 4 cykle chemii . Po chemiach były przetoczenia krwi, płytek, leczenie Neupogenem bardzo bolesne, z powodu spadku leukocytów. Dwukrotnie (po 3 i 4 cyklu  chemii) zagrożone było jej życie. Guz nie zareagował na leczenie, a stan Basi znacznie się pogorszył. Była wyniszczona i bardzo słaba.

Zakwalifikowano Basię na zabieg operacyjny do Wrocławia, tam jednak nie potrafili nam pomóc. Guz w Polsce okazał się nieoperacyjny. Zaczęliśmy szukać ratunku poza Polską.

Dzięki mamie dziecka, które zmagało się z tą chorobą co Basia, trafiliśmy do Barcelony.

Tam wycięto guz w całości. Po operacji Basia miała problemy z chodzeniem, miała niedowład prawej nóżki. Wymagała rehabilitacji. Do dziś nie ma jeszcze w pełni silnych nóg, ale funkcjonuje normalnie.

Operacja była bardzo kosztowna, zbieraliśmy pieniądze na siepomaga i przez fundację Krwinka.

Basia jest pod kontrolą szpitala w Barcelonie, co wiąże się z kosztami. Przez pierwszy rok kontrole co 3 miesiące, potem rzadziej. Zależy to od wyników badań. W lipcu jedziemy na badania kontrolne i na operację przepukliny, która powstała w ranie pooperacyjnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim za dotychczasową pomoc, bo dzięki Wam Basia żyje. Wreszcie ma dzieciństwo , chodzi nawet do przedszkola, ma siłę się bawić.

Prosimy o dalsze wsparcie, ponieważ dopiero za 5 lat będziemy mogli uznać, że Basia jest całkowicie wyleczona.


Partnerzy