Akcje stałe 

Akcje stałe

 • Ubrania do Oddania
 • FaniMani
 • Pakiet dla Malucha
 • Worek Pełen Nadziei
 • Szopka Bożonarodzeniowa

Jak to działa?

 

Przekazane przez Ciebie ubrania są zamieniane na finansowe wsparcie dla naszej fundacji, a następnie wprowadzane do ponownego obiegu – dostając szansę na drugie życie.

 

Każde 10 kilogramów rzeczy przekazanych przez Ciebie = 10 złotych przekazanych w całości na konto bankowe naszej Fundacji.

 

Cudowna inicjatywa, którą już dziś możesz wesprzeć robiąc porządki w szafie!

 

Jak wygląda przekazanie ubrań?

 

 1. ZAREJESTRUJ się na stronie ubraniadooddania.pl
 2. Wybierz kampanię https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/117. Naciskając przycisk POMAGAM przekieruje Ciebie do zamówienia kuriera.
 3. Uzupełnij swoje dane, które są niezbędne do przekazania ubrań.
 4. Podaj ilość zapakowanych kartonów. Pamiętaj! Każdy karton musi mieć minimum 10 kg, a spakowane ubrania powinny być bardzo dobrej jakości, niezniszczone - takie jakie chciałbyś przekazać swoim bliskim, przyjaciołom.
 5. Następnie wybierz dogodny dla Ciebie termin odbioru kartonów przez kuriera.
 6. W tak krótkim czasie przyczyniłeś się do wsparcia naszej kampanii statutowej. Dziękujemy!

Czy wiesz, że Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" może otrzymać od Ciebie darowiznę za każdym razem, gdy kupujesz coś w internecie? I to zupełnie za darmo! Sklep, w którym zrobisz zakupy, przekaże część ich wartości na nasze konto.

Jedyne, co trzeba zrobić to:

1. Wejść na https://fanimani.pl/fundacjanadzieja/  i kliknąć “Wspieram”
2. Wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.
3. Zrobić zakupy tak jak zawsze - Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" otrzyma część wartości Twoich zakupów - średnio 2,5%. To naprawdę proste!

Korzystanie z serwisu fanimani.pl jest całkowicie bezpłatne, zatem możesz śmiało korzystać z niego podczas każdych zakupów w internecie i wspierać ważne cele.

 Ważne: pobierz Przypominajkę i nie zapomnij o przekazaniu darowizny! Przypominajka FaniMani to bardzo prosty dodatek do Waszej przeglądarki, który pomoże Wam pomagać bezpłatnie przy okazji zakupów w internecie. Dzięki temu część z tego co i tak zapłacicie - trafi do nas! Wystarczy, że zainstalujecie Przypominajkę ze strony: https://fanimani.pl/fundacjanadzieja/

    "Pakiet dla Malucha. Kaszka i Pielucha" to akcja Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" skierowana do szkół, firm i różnego rodzaju instytucji oraz osób prywatnych, które chcą się włączyć w dzieło pomocy najmłodszym Podopiecznym Domu Samotnej Matki w Łodzi. Akcja polega na zbiórce artykułów najbardziej potrzebnych Maluchom. To produkty,  których w Domu Samotnej Matki potrzeba bardzo wiele, a których nieustannie brakuje. Jednocześnie nie są to artykuły nadmiernie obciążające kieszeń Darczyńcy, zatem pomóc może każdy. Nie trzeba wiele, aby zrobić coś dobrego dla dzieci. Zbieramy przede wszystkim kaszki, mleko i pieluchy. 

Włącz się już teraz!

Jak możesz pomóc?

     Włącz się w akcję poprzez zakup artykułów potrzebnych maluchom z Domu Samotnej Matki lub wpłać darowiznę na ten cel. Zorganizuj zbiórkę w miejscu swojej pracy, nauki czy w zaprzyjaźnionej placówce - zostań liderem "Pakietu dla Malucha" w swoim środowisku!

Co jest potrzebne?

 • pampersy
 • mleko 
 • kaszki
 • herbatki
 • pieluchy tetrowe
 • kosmetyki dla dzieci: płyny do kąpieli i balsamy
 • podgrzewacze do butelek
 • kubki niekapki
 • smoczki
 • krem natłuszczający Oilatum
 • maści: Tormentiol, Linomag, Alantan

UWAGA: W RAMACH TEJ AKCJI NIE PRZYJMUJEMY UŻYWANYCH UBRAŃ, BUTÓW, ZABAWEK, KSIĄŻEK.

Jeżeli chcesz włączyć się w akcję skontaktuj się z nami: napisz lemanowicz@csr.org.pl lub zadzwoń: 530-312-430

Już teraz dziękujemy Ci za pomoc Maluchom z Domu Samotnej Matki!

     Worek Pełen Nadziei to akcja, która co roku odbywa się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Ma pomóc najbardziej potrzebującym Rodzinom, a zwłaszcza dzieciom żyjącym w biedzie i niedostatku. Przed Świętami nasi Podopieczni piszą listy do Świętego Mikołaja, w których przedstawiają swoje wymarzone prezenty. Dzieci proszą o zabawki, ubrania, gry, plecaki, książki czy piórniki. W listach dorosłych pojawiają się prośby o jedzenie, pościel, chemięrzeczy często podstawowe, a dla nich trudno dostępne.

     Listy pisane przez Rodziny  jedynie podpowiedzią. Nie oczekujemy, że kupicie wszystko, o co proszą nasi Podopieczni. Wystarczy jedna, czy też kilka wybranych rzeczy z tych wymienionych w listach. Nie trzeba wiele, aby pomóc dzieciom i zostać ich Świętym Mikołajem. Do tej pory w 6 edycjach "Worka Pełnego Nadziei" prezenty świąteczne otrzymało prawie 400 osób.

 

Jak mogę pomóc?

Już w listopadzie na naszej stronie internetowej i fb Fundacji informujemy o akcji i publikujemy listy naszych Podopiecznych. Jeżeli chcecie zostać Świętymi Mikołajami koniecznie skontaktujcie się z nami: dzwońcie pod numer  42 682 20 22 wewn. 20 lub piszcie: streit@csr.org.pl. Wspólnie wybierzemy dla Was potrzebujące dziecko lub Rodzinę i przekażemy świąteczny list. Po zakupie bożonarodzeniowych podarunków prosimy o przyniesienie ich do siedziby Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" (pokój 306).

 

       Od 2008 roku Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” z ramienia Archidiecezji Łódzkiej realizuje dzieło Szopki Bożonarodzeniowej przy łódzkiej katedrze. Szopka budowana przy Katedrze na stałe wpisała się w świąteczny krajobraz Łodzi. Nawiedzanie Świętej Rodziny z Nazaretu stało się dla Rodzin, w szczególności z Łodzi obowiązkowym elementem przeżywania radosnego czasu Bożego Narodzenia, który wprowadza dzieci w tradycję Świąt. Sens Bożonarodzeniowej Szopki nie ogranicza się jednak jedynie do celu rodzinnych spacerów. Stanowi ona również symbol chrześcijańskich wartości i pobudza do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia. Staje się także okazja do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz Podopiecznych Fundacji, którzy bardzo często są pozbawieni ciepła i rodzinnej domowej atmosfery.

 

 

 

Szopka od 2016 roku do teraz

2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008

Partnerzy