Akcje stałe

 • Pakiet dla Malucha
 • Worek Pełen Nadziei
 • Szopka Bożonarodzeniowa

    "Pakiet dla Malucha. Kaszka i Pielucha" to akcja Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" skierowana do szkół, firm i różnego rodzaju instytucji oraz osób prywatnych, które chcą się włączyć w dzieło pomocy najmłodszym Podopiecznym Domu Samotnej Matki w Łodzi. Akcja polega na zbiórce artykułów najbardziej potrzebnych Maluchom. To produkty,  których w Domu Samotnej Matki potrzeba bardzo wiele, a których nieustannie brakuje. Jednocześnie nie są to artykuły nadmiernie obciążające kieszeń Darczyńcy, zatem pomóc może każdy. Nie trzeba wiele, aby zrobić coś dobrego dla dzieci. Zbieramy przede wszystkim kaszki, mleko i pieluchy. 

     Za nami już 3 edycje "Pakietu dla Malucha". Podczas nich przekazaliście Maluchom 275 paczek pieluch, 656 opakowań kaszek i słoiczków, 106 opakowań mleka, 149 opakowań chusteczek nawilżających, 22 butelki i smoczki, 106 produktów spożywczych i 149 sztuk kosmetyków dla niemowląt i chemii. W Domu Samotnej Matki zużywa się 5 tys sztuk pieluch miesięcznie, dlatego Wasza pomoc jest dla naszych Podopiecznych niezwykle ważna.

Dziękujemy!

Włącz się już teraz!

Jak możesz pomóc?

     Włącz się w akcję poprzez zakup artykułów potrzebnych maluchom z Domu Samotnej Matki lub wpłać darowiznę na ten cel. Zorganizuj zbiórkę w miejscu swojej pracy, nauki czy w zaprzyjaźnionej placówce - zostań liderem "Pakietu dla Malucha" w swoim środowisku!

Co jest potrzebne?

 • pampersy
 • mleko (3 i następne)
 • kaszki
 • herbatki
 • pieluchy tetrowe
 • kosmetyki dla dzieci: płyny do kąpieli i balsamy
 • podgrzewacze do butelek
 • kubki niekapki
 • smoczki
 • krem natłuszczający Oilatum
 • maści: Tormentiol, Linomag, Alantan

Jeżeli chcesz włączyć się w akcję skontaktuj się z nami: napisz feder@csr.org.pl lub zadzwoń: 607-161-324

Już teraz dziękujemy Ci za pomoc Maluchom z Domu Samotnej Matki!

     Worek Pełen Nadziei to akcja, która co roku odbywa się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Ma pomóc najbardziej potrzebującym Rodzinom, a zwłaszcza dzieciom żyjącym w biedzie i niedostatku. Przed Świętami nasi Podopieczni piszą listy do Świętego Mikołaja, w których przedstawiają swoje wymarzone prezenty. Dzieci proszą o zabawki, ubrania, gry, plecaki, książki czy piórniki. W listach dorosłych pojawiają się prośby o jedzenie, pościel, chemięrzeczy często podstawowe, a dla nich trudno dostępne.

     Listy pisane przez Rodziny  jedynie podpowiedzią. Nie oczekujemy, że kupicie wszystko, o co proszą nasi Podopieczni. Wystarczy jedna, czy też kilka wybranych rzeczy z tych wymienionych w listach. Nie trzeba wiele, aby pomóc dzieciom i zostać ich Świętym Mikołajem. Do tej pory w 6 edycjach "Worka Pełnego Nadziei" prezenty świąteczne otrzymało prawie 400 osób.

 

Jak mogę pomóc?

Już w listopadzie na naszej stronie internetowej i fb Fundacji informujemy o akcji i publikujemy listy naszych Podopiecznych. Jeżeli chcecie zostać Świętymi Mikołajami koniecznie skontaktujcie się z nami: dzwońcie pod numer  42 682 20 22 wewn. 20 lub piszcie: streit@csr.org.pl. Wspólnie wybierzemy dla Was potrzebujące dziecko lub Rodzinę i przekażemy świąteczny list. Po zakupie bożonarodzeniowych podarunków prosimy o przyniesienie ich do siedziby Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" (pokój 306).

 

       Od 2008 roku Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” z ramienia Archidiecezji Łódzkiej realizuje dzieło Szopki Bożonarodzeniowej przy łódzkiej katedrze. Szopka budowana przy Katedrze na stałe wpisała się w świąteczny krajobraz Łodzi. Mieszkańcy co roku czekają na to jaką formę przybierze budowla i tłumie odwiedzają symboliczne miejsce narodzin Jezusa. Nawiedzanie Świętej Rodziny z Nazaretu stało się dla Rodzin, w szczególności z Łodzi obowiązkowym elementem przeżywania radosnego czasu Bożego Narodzenia, który wprowadza dzieci w tradycję Świąt. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest obecność żywych zwierząt. Sens Bożonarodzeniowej Szopki nie ogranicza się jednak jedynie do celu rodzinnych spacerów. Stanowi ona również symbol chrześcijańskich wartości i pobudza do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia. Staje się także okazja do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz Podopiecznych Fundacji, którzy bardzo często są pozbawieni ciepła i rodzinnej domowej atmosfery.

2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008

Partnerzy