Akcje stałe

 • FaniMani
 • Pakiet dla Malucha
 • Worek Pełen Nadziei
 • Szopka Bożonarodzeniowa

Czy wiesz, że Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" może otrzymać od Ciebie darowiznę za każdym razem, gdy kupujesz coś w internecie? I to zupełnie za darmo! Sklep, w którym zrobisz zakupy, przekaże część ich wartości na nasze konto.

Jedyne, co trzeba zrobić to:

1. Wejść na https://fanimani.pl/fundacjanadzieja/  i kliknąć “Wspieram”
2. Wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.
3. Zrobić zakupy tak jak zawsze - Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" otrzyma część wartości Twoich zakupów - średnio 2,5%. To naprawdę proste!

Korzystanie z serwisu fanimani.pl jest całkowicie bezpłatne, zatem możesz śmiało korzystać z niego podczas każdych zakupów w internecie i wspierać ważne cele.

 Ważne: pobierz Przypominajkę i nie zapomnij o przekazaniu darowizny! Przypominajka FaniMani to bardzo prosty dodatek do Waszej przeglądarki, który pomoże Wam pomagać bezpłatnie przy okazji zakupów w internecie. Dzięki temu część z tego co i tak zapłacicie - trafi do nas! Wystarczy, że zainstalujecie Przypominajkę ze strony: https://fanimani.pl/fundacjanadzieja/

    "Pakiet dla Malucha. Kaszka i Pielucha" to akcja Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" skierowana do szkół, firm i różnego rodzaju instytucji oraz osób prywatnych, które chcą się włączyć w dzieło pomocy najmłodszym Podopiecznym Domu Samotnej Matki w Łodzi. Akcja polega na zbiórce artykułów najbardziej potrzebnych Maluchom. To produkty,  których w Domu Samotnej Matki potrzeba bardzo wiele, a których nieustannie brakuje. Jednocześnie nie są to artykuły nadmiernie obciążające kieszeń Darczyńcy, zatem pomóc może każdy. Nie trzeba wiele, aby zrobić coś dobrego dla dzieci. Zbieramy przede wszystkim kaszki, mleko i pieluchy. 

Włącz się już teraz!

Jak możesz pomóc?

     Włącz się w akcję poprzez zakup artykułów potrzebnych maluchom z Domu Samotnej Matki lub wpłać darowiznę na ten cel. Zorganizuj zbiórkę w miejscu swojej pracy, nauki czy w zaprzyjaźnionej placówce - zostań liderem "Pakietu dla Malucha" w swoim środowisku!

Co jest potrzebne?

 • pampersy
 • mleko 
 • kaszki
 • herbatki
 • pieluchy tetrowe
 • kosmetyki dla dzieci: płyny do kąpieli i balsamy
 • podgrzewacze do butelek
 • kubki niekapki
 • smoczki
 • krem natłuszczający Oilatum
 • maści: Tormentiol, Linomag, Alantan

Jeżeli chcesz włączyć się w akcję skontaktuj się z nami: napisz lemanowicz@csr.org.pl lub zadzwoń: 530-312-430

Już teraz dziękujemy Ci za pomoc Maluchom z Domu Samotnej Matki!

     Worek Pełen Nadziei to akcja, która co roku odbywa się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Ma pomóc najbardziej potrzebującym Rodzinom, a zwłaszcza dzieciom żyjącym w biedzie i niedostatku. Przed Świętami nasi Podopieczni piszą listy do Świętego Mikołaja, w których przedstawiają swoje wymarzone prezenty. Dzieci proszą o zabawki, ubrania, gry, plecaki, książki czy piórniki. W listach dorosłych pojawiają się prośby o jedzenie, pościel, chemięrzeczy często podstawowe, a dla nich trudno dostępne.

     Listy pisane przez Rodziny  jedynie podpowiedzią. Nie oczekujemy, że kupicie wszystko, o co proszą nasi Podopieczni. Wystarczy jedna, czy też kilka wybranych rzeczy z tych wymienionych w listach. Nie trzeba wiele, aby pomóc dzieciom i zostać ich Świętym Mikołajem. Do tej pory w 6 edycjach "Worka Pełnego Nadziei" prezenty świąteczne otrzymało prawie 400 osób.

 

Jak mogę pomóc?

Już w listopadzie na naszej stronie internetowej i fb Fundacji informujemy o akcji i publikujemy listy naszych Podopiecznych. Jeżeli chcecie zostać Świętymi Mikołajami koniecznie skontaktujcie się z nami: dzwońcie pod numer  42 682 20 22 wewn. 20 lub piszcie: streit@csr.org.pl. Wspólnie wybierzemy dla Was potrzebujące dziecko lub Rodzinę i przekażemy świąteczny list. Po zakupie bożonarodzeniowych podarunków prosimy o przyniesienie ich do siedziby Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" (pokój 306).

 

       Od 2008 roku Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” z ramienia Archidiecezji Łódzkiej realizuje dzieło Szopki Bożonarodzeniowej przy łódzkiej katedrze. Szopka budowana przy Katedrze na stałe wpisała się w świąteczny krajobraz Łodzi. Nawiedzanie Świętej Rodziny z Nazaretu stało się dla Rodzin, w szczególności z Łodzi obowiązkowym elementem przeżywania radosnego czasu Bożego Narodzenia, który wprowadza dzieci w tradycję Świąt. Sens Bożonarodzeniowej Szopki nie ogranicza się jednak jedynie do celu rodzinnych spacerów. Stanowi ona również symbol chrześcijańskich wartości i pobudza do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia. Staje się także okazja do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz Podopiecznych Fundacji, którzy bardzo często są pozbawieni ciepła i rodzinnej domowej atmosfery.

 

 

 

Szopka od 2016 roku do teraz

2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008

Partnerzy