Akcje zrealizowane

  • Jestem Aniołem Opiekunem
  • Otwórz drzwi do Marzeń
  • Wrzuć na bus
  • Zaproś do stołu i zostań Posilnym Bohaterem

      Kampania Jestem "Aniołem-Opiekunem" wiązała się z bardzo ważnym dla nas jubileuszem. W roku 2017 obchodziliśmy bowiem: 100-lecie urodzin Profesora Włodzimierza Fijałkowskiego, członka Papieskiej Akademii „Pro Vita” oraz twórcy polskiego modelu Szkoły Rodzenia, który przez lata związany był z naszą instytucją. Szkoła Rodzicielstwa im. Włodzimierza Fijałkowskiego działa w Centrum Służby Rodzinie od 18 lat.

      Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" w szczególny sposób na sercu leży dobro małżeństw oraz samotnych kobiet, które spodziewają się dziecka, dlatego nasza szkoła jest otwarta i bezpłatna dla wszystkich. Specjaliści z zakresu medycyny, położnictwa, rehabilitacji ruchowej, fizjoterapeuci, dietetycy i pedagodzy przygotowują naszych Podopiecznych do porodu i pełnienia ról rodzicielskich. Troszczymy się o to, żeby już w okresie ciąży uczyć rodziców, nie tylko tego jak przetrwać poród, ale też jak dbać o noworodka i komunikować się z nim językiem miłości. Z zebranych pieniędzy wyremontowaliśmy Szkołę Rodzenia.

„Otwórz drzwi do Marzeń” to kampania, w której zebraliśmy fundusze na rzecz dzieci z naszej świetlicy środowiskowej. Pieniądze zostały przeznaczone na tygodniowy obóz językowy oraz zatrudnienie nauczyciela angielskiego, który poprowadzi w świetlicy zajęcia dodatkowe.

Obóz to nie tylko nauka języka angielskiego! Celem wyjazdu było również kształtowanie umiejętności społecznych, tak aby Dzieci były aktywne, odważne, świadome swojej wartości i nie bały się marzyć, a przede wszystkim realizować swoich pragnień w przyszłości.

     Praca w Domu Samotnej Matki i Fundacji bardzo często wiąże się z wyjazdami samochodem. Potrzebny jest do tego bus, którym możemy zrobić zakupy, zawieźć chore dziecko do szpitala, odebrać mamę i noworodka po porodzie, odebrać darowiznę czy pomóc w przeprowadzce Podopiecznej, której dało się usamodzielnić.  Strupek - leciwy i wysłużony bus Domu Samotnej Matki ze względów bezpieczeństwa nie mógł już spełniać swojej roli. Postanowiliśmy zaapelować do naszych Darczyńców o pomoc w zakupie nowszego samochodu, który w Domu jest niezbędny. Sprawa zakupu busa stała się dla nas priorytetem. Akcja "Wrzuć na bus" prowadzona pod medialnym patronatem Radia Plus znalazła zrozumienie wśród ludzi dobrej woli, którzy wsparli to dzieło. 

Oto efekt Waszego wsparcia:

     Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na zakup specjalnego pieca, który jest w stanie przygotowywać posiłki jednocześnie dla kilkudziesięciu osób. Piec był niezbędny w kuchni mieszczącej się w Kompleksie Żywieniowym i służy zarówno mamom i ich pociechom z Domu Samotnej Matki, jak i 180 osobom ubogim z terenu Łodzi, którzy codziennie mogą liczyć u nas na ciepły posiłek. Dzięki zaangażowaniu 340 certyfikowanych Posilnych Bohaterów - udało się zebrać całość wymaganej sumy i zakupić - tak potrzebny dla naszych Podopiecznych - piec. Posilni Bohaterowie to ludzie, których moc opiera się nie na mięśniach, ale przede wszystkim na dobrym sercu, którym chcą się dzielić. 

 

Oto efekt Waszego wsparcia:

  


Partnerzy