Projekty realizowane z firmami 

Projekty realizowane z firmami

  • Bezpieczna przestrzeń
  • Renee Pomaga
  • Bezpieczny kąt
  • Wolontariat Media Expert
  • Warsztaty makijażowe
  • Warsztaty pielęgnacji paznokci

 

 

 

 

Współpraca firmy UPS z naszą fundacją jest wielopłaszczyznowa :)

Wszystko zaczęło się od wolontariatu i odmalowania dwóch pokoi w Domu Samotnej Matki przez pracowników UPS w Łodzi. 

 

Kolejnym krokiem było napisanie projektu, którego celem jest stworzenie pokoju terapeutycznego z kącikiem dla dzieci dla naszych Podopiecznych, a także rozbudowanie placu zabaw dla dzieci ze świetlicy środowiskowej "M.Łodzi Niegniewni" oraz dzieci z Domu Samotnej Matki. Na ten projekt otrzymaliśmy finansowanie w wysokości 20 tys. dolarów.

 

Wolontariusze z UPS postanowili również podzielić się swoją wiedzą i przeprowadzili cykl szkoleń dotyczących szukania pracy dla mam z Domu Samotnej Matki.

 

Pomoc firmy UPS jest dla nas bardzo cenna, dzięki niej możliwe było wsparcie bezpośrednich działań Domu Samotnej Matki, świetlicy środowiskowej i Centrum Służby Rodzinie, ale także wyposażenie naszych Podopiecznych w nowe umiejętności i kompetencje.

 

 

Pokoje w trakcie remontu 

 

 

 

 

 

Pokoje po remoncie

 

 

 

 

 

 

Plac  zabaw w budowie

 

 

 

 

 

 

Gotowy plac zabaw

 

 

 

 

 

 

Renee Pomaga to akcja organizowana przez Reneegirl i jej ambasadorów w Domu Samotnej Matki.

 

W ramach przedsięwzięcia zostały wyremontowane: 2 pokoje adaptacyjne, z których korzystają mamy z dziećmi tuż po pojawieniu się w Domu; pokój poradnictwa, w którym odbywają się rozmowy z pracownikiem socjalnym, kontrakty z mamami i rozwiązywane są czasem bardzo trudne problemy oraz pokój terapeutyczny, w którym prowadzone są terapie dla Podopiecznych.

 

Renee zorganizowało również warsztaty z pielęgnacji twarzy, które przeprowadziła Magdalena Swat (Wicemiss Polonia 2017) oraz warsztaty relaksacyjne z trenerką Katarzyną Wolską. Mamy otrzymały również moc prezentów od firmy, a Dom Samotnej Matki dzięki pomocy Pampers i Żywiec Zdrój został obdarowany zapasem pieluch i wody.

 

Dziękujemy za ogromne serca! To było naprawdę niesamowite przeżycie i cudowne 2 tygodnie :) 

Bezpieczny kąt - stworzenie miejsca do pracy terapeutycznej dla nastoletnich matek i ich dzieci to projekt realizowany przez Wolontariuszy Nationale Nederlanden. Wolontariusze zakupili wyposażenie, poświęcili swój czas i stworzyli w Domu Samotnej Matki miejsce do zabawy i pracy terapeutycznej matki z dzieckiem, w którym teraz odbywają się treningi opiekuńczo-wychowawcze.

 

Jest pięknie!

Mamy teraz piękne miejsce do zajęć z młodymi mamami i ich dziećmi. Przyjazne pomieszczenia to większy komfort i lepsza skuteczność pracy z Podopiecznymi :) Dziękujemy ❤️❤️❤️

Wolontariat pracowniczy to super sprawa! 

Wiedzą o tym pracownicy Media Expert, którzy swoim czasem wsparli dzieciaki ze świetlicy środowiskowej "M.Łodzi Niegniewni". Odremontowali pomieszczenia świetlicy i zostawili po sobie moc prezentów. A zaczęło się od prośby o odkurzacz... :) :) :)

Więcej informacji o akcji tutaj

Firma Golden Rose jest związana z naszą Fundacją od dawna. Wspiera nasze Podopieczne z Domu Samotnej Matki prezentami kosmetycznymi na Święta Bożego Narodzenia, Dzień Kobiet czy Dzień Matki. Organizuje również warsztaty makijażowe dzięki, którym nasze Podopieczne dowiadują się jak dobrać odpowiedni makijaż dla siebie, jak delikatnie podkreślić urodę czy jaki makijaż jest odpowiedni na rozmowę kwalifikacyjną. 

Przy takich warsztatach jest zawsze mnóstwo zabawy :) :) :) ale też spora dawka wiedzy :)

Nasze mamy z Domu Samotnej Matki zostały zaproszone przez Fundację Indigo na warsztaty z pielęgnacji i stylizacji paznokci :) :) :) Dziękujemy Pani Kasi, która przeprowadziła dla nas zajęcia i całemu zespołowi Indigo Nails Lab Polska. Było wspaniale i profesjonalnie❤️❤️❤️, bo to słowo idealnie do Was pasuje. Dziękujemy :) :) :) 


Partnerzy