CSR - "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie - Projekty - Projekty 

CSR - "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie

  • O projekcie
  • Cel projektu
  • Aktualności
  • Do pobrania
  • Ogłoszenia
  • Informacja dla kandydatów na Uczestników/Uczestniczki i dla Uczestników/Uczestniczek Projektu
  • Kontakt

W ramach projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (przy ulicy Broniewskiego 1a) zaplanowano udzielenie wsparcia w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej dla 40 dorosłych osób z terenu powiatu M. Łódź, ze szczególnym uwzględnieniem podopiecznych prowadzonego przez CSR Hostelu Osłonowego „NOWY POCZĄTEK”.

 

Program: program regionalny Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

Oś priorytetowa: priorytet FELD.07 „Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem”

Działanie: FELD.07.05 „Integracja i społeczeństwo obywatelskie”

 

Bezpośrednia wsparcie w ramach aktywizacji społecznej udzielane w ramach projektu obejmie:

  1. wsparcie socjalno-psychologiczne udzielane w trybie ciągłym,
  2. trening umiejętności społecznych wraz z socjalizacją poprzez grupowe uczestnictwo w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych,
  3. poradnictwo prawne i inne poradnictwo specjalistyczne (np. obywatelskie, terapeutyczne itd.).

 

Bezpośrednia wsparcie w ramach aktywizacji zawodowej udzielane w ramach projektu obejmie:

  1. analizę potrzeb i predyspozycji zawodowych wraz z oceną umiejętności cyfrowych, z wykorzystaniem „Europejskiego narzędzia do oceny poziomu kompetencji cyfrowych” (a w razie potrzeby uzupełnienie poziomu kompetencji),
  2. szkolenia zawodowe, dobrane do potrzeb i predyspozycji osób uczestniczących,
  3. trzymiesięczne staże zawodowe (dostępne dla 30 osób).

Korzystanie ze wszystkich form wsparcia przewidzianych w ramach projektu jest całkowicie bezpłatne. Dodatkowo osoby uczestniczące otrzymają stypendia szkoleniowe (w przypadku szkoleń zawodowych) oraz stypendia stażowe.

Wsparcie w ramach projektu kierowane jest do osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym.

 

Celem projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie jest skuteczna integracja społeczno-zawodowa 40 osób będących aktualnymi podopiecznymi Centrum Służby Rodzinie z terenu powiatu M. Łódź, zagrożonymi ubóstwem lub wykluczeniem społecznym lub osób spełniających kryteria przynależności do w/w grupy docelowej, które dopiero chcą zostać objęte wsparciem świadczonym przez Centrum Służby Rodzinie. Wsparcie kierowane jest do osób dorosłych.

 

Dostępne formy wsparcia dla osób uczestniczących w projekcie to:


- Trening Umiejętności Społecznych,
- poradnictwo prawne i inne poradnictwo specjalistyczne (w zależności od potrzeb),
- analiza potrzeb i predyspozycji zawodowych oraz umiejętności cyfrowych i wsparcie doradcy zawodowego,
- szkolenia zawodowe,
- staże zawodowe.

 

Wszystkie formy wsparcia przewidzianego w projekcie założono dla grupy 40 osób, za wyjątkiem staży zawodowych, które przewidziano dla 30 osób, gotowych na tę formę aktywizacji zawodowej na etapie kierowania na staże.

Konkretne godziny pracy biura projektu i realizacji przewidzianego wsparcia będą w miarę możliwości dopasowywane do potrzeb osób z grupy docelowej.

W ramach projektu założono skuteczną aktywizację społeczną 40 osób uczestniczących, podniesienie kompetencji/kwalifikacji zawodowych minimum 32 osób uczestniczących oraz skuteczną aktywizację zawodową minimum 4 osób uczestniczących.

 

Termin realizacji projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie: 01.03.2025 - 31.01.2027

Wartość projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie: 1 029 159,00 zł

Kwota dofinansowania projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie: 977 701,05 zł (w tym dofinansowanie ze środków UE: 874 785,15 zł)

Zatrudnienie psychologa dofinansowane jest również w ramach zadania publicznego Realizacja programu osłonowego pn. „Hostel koedukacyjny
dla osób bezdomnych ze szczególnym uwzględnieniem rodzin”, którego podopieczni będą stanowić część grupy docelowej niniejszego projektu. W/w zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Miasta Łodzi.

 

Harmonogram udzielania wsparcia w projekcie zostanie opublikowany przed rozpoczęciem pierwszej bezpośredniej formy wsparcia przewidzianej w projekcie (co planowane jest na drugą połowę kwietnia 2025 r.)

Harmonogram udzielania wsparcia w projekcie:

17.04.2025

Centrum Służby Rodzinie informuje o publikacji listy rankingowej do pierwszej grupy projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie.

Lista rankingowa znajduje się w zakładce "Do pobrania".

Na liście rankingowej osoby kandydujące do projektu figurują pod numerami rekrutacyjnymi, nadawanymi na etapie składania kwestionariuszy zgłoszeniowych, zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Do wszystkich osób z listy rankingowej zostanie wysłana informacja smsowa o wynikach naboru do projektu. Z każdą z w/w osób będziemy również kontaktować się telefonicznie.

 

Informujemy, że ramach prowadzonego naboru wpłynęło 10 kwestionariuszy zgłoszeniowych, przy czym dwie osoby nie spełniły warunków kwalifikowalności do projektu (brak złożenia dokumentów potwierdzających status na rynku pracy i/lub status osoby zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz brak odbycia wymaganych rozmów rekrutacyjnych z pracownikiem socjalnym i psychologiem).

 

Jednocześnie Centrum Służby Rodzinie informuje o prowadzeniu dalszego naboru do projektu, który z uwagi na aktualny brak osób na liście rezerwowej będzie prowadzony w trybie ciągłym. Osoby uczestniczące w naborze będą mogły zostać zapisane na listę rezerwową dla grupy 1 oraz listę kandydatów do grupy 2 (do której główny nabór zostanie dopiero uruchomiony).

 

10.04.2025

Centrum Służby Rodzinie informuje o przedłużeniu naboru do pierwszej grupy projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie.

Kwestionariusze zgłoszeniowe można składać do dnia 16.04.2025 r. włącznie. Rozstrzygnięcie naboru i ogłoszenie wyników rekrutacji zostało przesunięte na dzień 17.04.2025 r.

 

04.04.2025

Centrum Służby Rodzinie informuje o przedłużeniu naboru do pierwszej grupy projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie.

Kwestionariusze zgłoszeniowe można składać do dnia 10.04.2025 r. włącznie. Rozstrzygnięcie naboru i ogłoszenie wyników rekrutacji nie ulega zmianie i jest zaplanowane na dzień 14.04.2025 r.

 

31.03.2025

Centrum Służby Rodzinie informuje o aktualizacji Regulaminu Rekrutacji oraz Kwestionariusza Zgłoszeniowego. Zakres wprowadzonych zmian:

1) doprecyzowanie zarówno w Regulaminie Rekrutacji, jak i w Kwestionariuszu Zgłoszeniowym jednego z dodatkowych kryteriów premiujących (było: "osoby, które opuściły opiekę postpenitencjarną w ciągu ostatnich 12 miesięcy", jest: "osoby, które opuściły jednostki penitencjarne w ciągu ostatnich 12 miesięcy"). Zmiana została wprowadzona w celu lepszego dopasowania założeń projektowych do regulaminu konkursu. Formularze zgłoszeniowe osób, które już wpłynęły do biura projektu zostaną odpowiednio skorygowane w powyższym punkcie

2) dodanie w pkt 4, litera d) Regulaminu Rekrutacji zapisu "Osoby, które nie przedstawią w/w dokumentów podczas rozmowy kwalifikacyjnej są zobowiązane dostarczyć je najpóźniej w dniu poprzedzającym ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń podczas danego naboru". Zmiana została wprowadzona w celu ułatwienia dostępu do projektu osobom oczekującym na wydanie dokumentów potwierdzających status (np. na rynku pracy, w przypadku konieczności uzyskania stosownego zaświadczenia z ZUS). Wydłużenie możliwości składania w/w dokumentów będzie rozwiązaniem korzystnym dla potencjalnych uczestników/uczestniczek projektu.

 

Zmiany wchodzą w życie z dniem ogłoszenia. Zmienione dokumenty są dostępne w zakładce "Do pobrania" oraz bezpośrednio w biurze projektu.

 

17.03.2025

Centrum Służby Rodzinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji do pierwszej grupy projektu Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie.

W celu przystąpienia do procesu rekrutacyjnego należy:

  • złożyć wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy,
  • odbyć rozmowę rekrutacyjną z pracownikiem socjalnym,
  • odbyć rozmowę rekrutacyjną z psychologiem.

Kwestionariusz zgłoszeniowy można pobrać w zakładce "Do pobrania" albo otrzymać w wersji papierowej bezpośrednio w biurze projektu.

Wypełniony kwestionariusz, podpisany w przeznaczonych do tego miejscach, należy złożyć w jeden z poniższych sposobów:

  1. osobiście w biurze projektu, w godzinach jego pracy (do 4 kwietnia do godziny 14.00) albo
  2. drogą pocztową, wysyłając na adres: Centrum Służby Rodzinie, Broniewskiego 1a, 93-162 Łódź (z dopiskiem na kopercie "Nowa Nadzieja") - decyduje data wpływu (do 4 kwietnia włącznie) albo
  3. drogą mailową, wysyłając skan na adres szczepanski@csr.org.pl - decyduje data wpływu (do 4 kwietnia włącznie).

Osoby chcące skorzystać z pomocy w wypełnieniu w/w kwestionariusza mogą otrzymać ją bezpośrednio w biurze projektu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14. Osoby chcące skorzystać z pomocy w wypełnieniu kwestionariusza w godzinach popołudniowych mogą to zrobić w godzinach urzędowania pracownika socjalnego (w marcu: poniedziałki w godzinach 16.30-18.30, piątki w godzinach 16-18).

Kwestionariusze zgłoszeniowe można składać do dnia 04.04.2025 r. włącznie, na opisanych wyżej zasadach i zgodnie z regulaminem rekrutacji. Rozstrzygnięcie naboru i ogłoszenie wyników rekrutacji zaplanowano do dnia 14.04.2025 r. W uzasadnionych przypadkach realizator zastrzega sobie możliwość wydłużenia procesu rekrutacyjnego, o czym w razie zaistnienia takiej sytuacji poinformuje na niniejszej stronie internetowej.

 

W celu poznania bliższych szczegółów zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Projektu oraz Regulaminem Rekrutacji, które są dostępne w zakładce "Do pobrania" oraz do bezpośredniego kontaktu.

 

Obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 r.

 

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest odpowiednio:

a) Zarząd Województwa Łódzkiego z siedzibą w Łodzi 90-051, al. Piłsudskiego 8, tel.: 42 663 30 00, e-mail: info@lodzkie.pl, 

b) Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi z siedzibą w Łodzi 90-608, ul. Wólczańska 49, tel.: 42 633 58 78, e-mail: lowu@wup.lodz.pl,

c) Centrum Służby Rodzinie z siedzibą w Łodzi 93-162 Łódź, ul. Broniewskiego 1a, tel.: 42 682 20 22, e-mail: csr@csr.org.pl.

 

2. Mogą Państwo skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych lub administratorem (w przypadku braku wyznaczonego IOD) wysyłając wiadomość na adres poczty elektronicznej:

a) adres e-mail: iod@lodzkie.pl lub na adres siedziby administratora,

b) adres e-mail: ochronadanych@wup.lodz.pl lub na adres siedziby administratora,

c) adres e-mail: csr@csr.org.pl lub na adres siedziby administratora.

 

3. Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji projektu "Nowa Nadzieja" - skuteczna aktywizacja społeczno-zawodowa w Centrum Służby Rodzinie, rozliczenia projektu, w szczególności potwierdzenia kwalifikowalności wydatków, udzielenia wsparcia, monitoringu, ewaluacji, kontroli, audytu i sprawozdawczości oraz działań informacyjno-promocyjnych w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, a także w celach archiwizacyjnych.

 

4. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych w szczególności jest: art. 6 ust. 1 lit. c i e (w przypadku danych zwykłych) oraz art. 9 ust. 2 lit. g-j RODO w związku z:

a) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. ustanawiającym wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Funduszu Spójności, Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji i Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury, a także przepisy finansowe na potrzeby tych funduszy oraz na potrzeby Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Instrumentu Wsparcia Finansowego na rzecz Zarządzania Granicami i Polityki Wizowej;

b) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1057 z dnia 24 czerwca 2021 r. ustanawiającym Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+) oraz uchylające rozporządzenie (UE) nr 1296/2013;

c) ustawą z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027;

d) ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.

 

5. Przetwarzane dane to: imię, nazwisko, obywatelstwo, PESEL/inny identyfikator, płeć, wiek, wykształcenie, adres, obszar według stopnia urbanizacji (DEGURBA), numer telefonu, adres e-mail, status na runku pracy, data rozpoczęcia udziału we wsparciu, data zakończenia udziału we wsparciu, data założenia działalności gospodarczej, sytuacja po zakończeniu udziału w projekcie, status uczestnika (przynależność do mniejszości narodowej lub etnicznej, migrantów, obce pochodzenie, bezdomność i wykluczenie mieszkaniowe, niepełnosprawność), dane dotyczące zdrowia.

 

6. Dane pozyskujemy bezpośrednio od osób, których one dotyczą, albo od instytucji i podmiotów zaangażowanych w realizację Programu.

 

7. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą:

  • Minister właściwy ds. rozwoju regionalnego;
  • Minister właściwy ds. finansów publicznych;
  • podmioty, które na zlecenie Beneficjenta uczestniczą w realizacji Projektu;
  • podmioty dokonujące badań, kontroli, audytu, ewaluacji w związku z realizacją programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027;
  • dostawcy usług IT i operatorzy telekomunikacyjni, pocztowi, firmy kurierskie, podmioty upoważnione na postawie przepisów prawa – na ich żądanie.

 

8. Minister właściwy do spraw rozwoju regionalnego może przetwarzać dane osobowe zgromadzone w związku z realizacją projektu wykonując zadania związane z koordynacją realizacji programów. Dane kontaktowe Administratora i IOD: ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa, e-mail: IOD@mfipr.gov.pl.

Pełną informację o zasadach przetwarzania danych zawiera dokument Ogólne zasady przetwarzania danych osobowych w ramach Funduszy Europejskich 2021-2027 dostępny na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl w zakładce O funduszach części zatytułowanej Przetwarzanie danych osobowych.

 

10. Dane będą przechowywane przez okres:

10 lat od zakończenia sprawy Beneficjenta, licząc w pełnych latach kalendarzowych począwszy od dnia 1 stycznia roku następnego od daty jej zakończenia, po tym okresie decyzją Archiwum Państwowego okres przechowywania może zostać przedłużony.

 

11. Przysługujące prawa:

  • dostęp do swoich danych osobowych, prawo ich sprostowania a na czas poprawiania danych prawo żądania do ograniczenia przetwarzania,
  • wniesienie skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (szczegóły na stronie https://uodo.gov.pl/), w przypadku przetwarzania danych niezgodnie z przepisami prawa.

 

12. Podanie danych jest warunkiem koniecznym otrzymania wsparcia, konsekwencją odmowy podania danych jest brak możliwości skorzystania ze wsparcia w ramach Projektu.

Biuro Projektu:

 

ul. Broniewskiego 1a, 93-162 Łódź

tel: 797 805 356

email: szczepanski@csr.org.pl

 

Godziny pracy: dni robocze od 10.00 do 14.00. Istnieje możliwość kontaktu także w innych godzinach, po uprzednim umówieniu się.


Partnerzy