Przekaż 1%

 

 

Dziękujemy, że chcesz wesprzeć naszych Podopiecznych!

 

1% podatku można przekazać w okresie rozliczania podatku PIT, czyli co roku zwykle od początku stycznia do końca kwietnia (chyba że składa się korektę zeznania w ciągu miesiąca od upływu terminu dla złożenia zeznania - wówczas także można przekazać 1% podatku). Okres pozyskiwania 1% jest już więc zasadniczo za nami. Niemniej, dla pełnej informacji, poniżej wciąż publikujemy materiały, które ułatwiają rozliczenie.

 

 

 

 • POBIERZ BEZPŁATNY PROGRAM DO PIT
 • Jak przekazać 1%?
 • Czy słyszałeś(aś) o Twój e-PIT?
 • Czy słyszałeś(aś) o PIT-OP?
 • Czy przekazanie 1% kosztuje?
 • W czym pomoże mój 1%?
 • Dlaczego warto przekazać nam 1%?

 

Z tym programem rozliczysz się szybko, bezpiecznie i bezpłatnie.

Jednocześnie wesprzesz naszą Fundację:

 

 

Program e-pity do pobrania

wersja do pobrania dla Windows

 

 

 

Program e-pity przez internet

wersja online (także dla smartfonów)

 

 

Wersja dla:

Program e-pity dla Mac do pobrania

 

Mac

 

Program e-pity dla Linux do pobrania

Linux

 

Coś nie działa? Napisz do nas.

 


Powyższy program nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego. Korzystając z niego wspierasz wyłącznie Fundację Służby Rodzinie "Nadzieja". Jeśli chcesz wesprzeć inną organizację pożytku publicznego, skorzystaj z innej wersji programu e-pity .

 

Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.

 

 


 

Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

 

To bardzo proste. Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer

KRS: 0000262774. Tylko tyle - a pomagasz tym, którzy najbardziej potrzebują Twojej pomocy.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z naszego mini-poradnika poniżej.

 

Już od dwóch lat Ministerstwo Finansów udostępnia usługę Twój e-PIT. Jej celem jest odciążenie obywateli. Działa ona w następujący sposób. To Ministerstwo wypełnia za Ciebie PIT. Ty możesz wprowadzić niezbędne poprawki (np. ulgi, z których chcesz skorzystać) albo po prostu zaakceptować rozliczenie.

 

Z usługi Twój e-PIT mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach (w nawiasach skrótowo opisujemy daną kategorię podatników):

 

 • PIT-37 (z umów o pracę, zlecenie, dzieło).
 • PIT-38 (z przychodów kapitałowych). 
 • PIT-OP (emeryci i renciści).
 • PIT-28 (tzw. ryczałtowcy) lub PIT-36 (z działalności gospodarczej rozliczanej wg skali podatkowej) - ale tylko osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale składają te zeznania podatkowe z uwagi na uzyskiwane przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą; w zakresie PIT-28 i PIT-36 – usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

 

Z usługi Twój e-PIT na tę chwilę  n i e  mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach (w nawiasach skrótowo opisujemy daną kategorię podatników):

 •   PIT-36L (z działalności gospodarczej: podatek liniowy).
 • PIT-39 (ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych).

 

Twój e-PIT jest dostępny tutaj. Na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki, by szybko rozliczyć się za jego pomocą.

 

 

Jak przekazać 1% na rzecz Podopiecznych Fundacji „Nadzieja” poprzez Twój e-PIT?

 

Jeśli przekazałeś(aś) nam swój 1% rok temu, w zasadzie nie musisz robić nic. Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę OPP (organizację pożytku publicznego), która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Po prostu upewnij się, czy w Twoim e-PITcie nadal widnieje Fundacja „Nadzieja” (0000262774) jako obdarowana Twoim 1%. Z kolei jeśli rok temu wskazałe(aś) inną organizację a teraz chcesz pomóc Podopiecznym Fundacji „Nadzieja”, wystarczy wskazać ją w Twój e-PIT. Zachęcamy Cię również do wyrażenia zgody w Twój e-PIT na przekazanie Fundacji swoich danych kontaktowych – zależy nam na tym, by mieć kontakt z Tobą (bliższe dane o prywatności możesz uzyskać tutaj).

 

Szczegółowe wskazówki nt. przekazywania 1% podatku w usłudze Twój e-PIT znajdziesz tutaj.

 

Jeśli nadal coś nie jest dla Ciebie jasne, śmiało skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie (kontakt do nas tutaj). Postaramy się pomóc.

 

Jeśli Twoi Rodzice lub Dziadkowie chcą przekazać 1% podatku, teraz możesz łatwo spełnić ich życzenie. Wypełnij dla nich krótki PIT-OP. Zobacz, jakie to proste.

 

Emeryci i renciści, którzy dostali od organu rentowego (tj. np. z ZUS) druk z informacją o podatku, mogą w prosty i szybki sposób przekazać swój 1%. Jeszcze do niedawna, by przekazać 1%, musieli wypełnić czterostronicowy druk PIT-37. Dla wielu osób było to znaczące utrudnienie. Obecnie, wystarczy wypełnić prosty, półstronicowy formularz PIT-OP i przesłać go do Urzędu Skarbowego (osobiście, pocztą tradycyjną, przez Internet czy nawet przez bank; więcej informacji znajdziesz na stronie Ministerstwa).

 

PIT-OP możesz wypełnić i wysłać przez Internet za pomocą naszego programu do PIT (kliknij nagłówek "POBIERZ PROGRAM DO PIT"). Równie dobrze możesz wypełnić go ręcznie - poniżej znajdziesz formularz do wydruku z danymi naszej Fundacji:

 

 

 

Nie!  Magia 1% polega na tym, że przekazanie 1% nic nie kosztuje... a pomagasz tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Nieprzekazany 1% trafia do Skarbu Państwa. Chyba już wiesz co zrobisz? ;)

Przekazany przez Ciebie 1% przeznaczamy na wsparcie konkretnych osób:

 • mam i dzieci z Domu Samotnej Matki w Łodzi,
 • dzieci ze świetlicy środowiskowej "M.Łodzi Niegniewni",
 • kobiet objętych opieką Funduszu Ochrony Macierzyństwa,
 • rodzin z problemami wychowawczymi, małżeńskimi i w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

Łącznie w ciągu roku wspieramy ok. 3 tys. osób potrzebujących pomocy.

A to tylko część naszych działań! Poznaj nas bliżej.

Powodów jest wiele, ale najważniejsze to:

 • Pomagamy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W swoich działaniach zawsze kierujemy się służebnościąwszystkie nasze działania służą człowiekowi i odpowiadają na jego potrzeby.
 • Jesteśmy uczciwi. Dbamy o transparentność naszych działań, ważna jest dla nas przejrzystość finansowa (szczegółowe sprawozdania publikujemy tu) oraz podejmowanie działań w zgodzie z intencjami naszych Darczyńców
 • Pomagamy od lat. Posiadamy 13-letnie doświadczenie, które pozwala nam pomagać mądrze
 • Chcemy pomagać jeszcze więcej. Cały czas rozwijamy naszą działalność, tworzymy i wspieramy nowe inicjatywy, które pomagają coraz większej ilości potrzebujących

Partnerzy