Świetlica Środowiskowa M.Łodzi Niegniewni - Centrum Służby Rodzinie - Centrum Służby Rodzinie - Łódź 

Świetlica Środowiskowa M.Łodzi Niegniewni

  • Dla kogo?
  • Co robimy?
  • O czym nie możemy zapomnieć?
  • Kadra
  • Galeria
  • Kontakt/godziny otwarcia

Świetlica „M.Łodzi Niegniewni” (dla 30 dzieci w wieku 6-15 lat), prowadzi działalność od lipca 2016 roku.  

Swoje działanie świetlica kieruje do dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Szczegółowe informacje i wymogi formalne dot. zapisania dziecka na świetlicę znajdują się tutaj:

https://www.csr.org.pl/projekty/csr-swietlica-srodowiskowa-m-lodzi-niegniewni-zdolni-i-zdalni

 

W ramach działalności świetlicy rozwijane są następujące kompetencje kluczowe dzieci:

1) kompetencje cyfrowe,

2) kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii,

3) kompetencje w zakresie przedsiębiorczości,

4) kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,

5) kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się,

6) kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

Nie ograniczamy się jednak do w/w kompetencji, ale w miarę możliwości skupiamy się także na pracy w tych obszarach, w których dane dziecko najbardziej potrzebuje wsparcia.

 

Świetlica zapewnia przebywającym w niej dzieciom m.in.:

 

- pomoc w odrabianiu lekcji,

- organizację czasu wolnego (koła zainteresowań),

- zajęcia indywidualne wyrównujące braki edukacyjne,

- zajęcia sportowe,

- wyjścia do kina/teatru/innych miejsc kultury i rozrywki (przynajmniej raz w miesiącu),

- codzienny ciepły posiłek,

- spotkania z okazji Wigilii, Mikołajek, Wielkanocy, Dnia Dziecka itp.,

- w ramach naszych możliwości, wyjazdy wakacyjne,

- indywidualną opiekę psychologa.

 

Korzystanie ze wszystkich form wsparcia przewidzianych w świetlicy jest całkowicie bezpłatne.

1. Stałym punktem programowym naszej działalności stał się występ dzieci podczas spotkania opłatkowego w Centrum Służby Rodzinie z udziałem Księdza Arcybiskupa, Metropolity Łódzkiego. Jak co roku, rozpoczynamy je My - przedstawiając Jasełka.

 

2. Prowadzimy w ramach swoich działań program "Kibicuje po łódzku". Program ma za zadanie pokazanie dzieciom różnych dyscyplin sportowych a także nauczenie ich kulturalnego dopingu. 

https://www.facebook.com/kibicuje.po.lodzku/

3. Od 2019 roku prowadzimy projekt, w którym mówimy naszej młodzieży o poszanowaniu cudzej własności, w tym również graffiti na "przypadkowych" budynkach.

Chcemy w każdej dzielnicy Łodzi wykonać pracę Graffiti z pozytywnym przekazem (np. miłość, szacunek, pokój).

Dotychczasowo wykonane nasze prace, to: na Łódź-Górna (Moc Miłości), Widzewie (Uwierz w Siebie), Bałutach (Siej Dobro), Polesiu ( Szacunek przede wszystkim). Na swoje graffiti czeka jeszcze Śródmieście :) .

4. "Działalność świetlicy dofinansowana jest ze środków EFS oraz budżetu Miasta Łodzi. Dziękujemy za wsparcie i okazane nam zaufanie. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj:
https://www.csr.org.pl/projekty/csr-swietlica-srodowiskowa-m-lodzi-niegniewni-zdolni-i-zdalni

 

 Zapraszamy! Odwiedź nas na fb: https://www.facebook.com/mlodzi.niegniewni/

Dariusz Sobieryn - kierownik, pedagog

Magister pedagogiki, który chcąc pogłębiać swoją wiedzę ukończył dodatkowo studia podyplomowe z Organizacji Pomocy Społecznej oraz studium Menedżerskie – Globar Mini MBA, Polsko – Amerykańskie Centrum Zarządzania przy UŁ.

W Centrum Służby Rodzinie pracuje od 2006 r. gdzie prowadził telefon zaufania "Stop Przemocy" dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.  Dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadził warsztaty "Młodzi Przeciw Przemocy", natomiast przy współpracy ze Strażą Miejską „Punkt Informacyjno- Interwencyjny dla Ofiar i Sprawców Przemocy”. Koordynator i organizator wielu projektów tj. "Poradnictwo Specjalistyczne", "Szczyt w Sprawach Dzieci", "Łódzkie Dni Rodziny", "Tydzień Organizacji Pozarządowych".

Od 2016 roku kierownik i pedagog w świetlicy "M.Łodzi Niegniewni". Zawsze chętny do pomocy, otwarty, z dużym poczuciem humoru. Kiedy trzeba wymagający i konsekwentny. Koordynator różnych przedsięwzięć, współpracujący z wieloma instytucjami w celu realizacji potrzeb dzieci uczęszczających do świetlicy.

 

 

Anna Zielińska - psycholog

Ukończyłam psychologię o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie Łódzkim oraz jestem w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego do wykonywania zawodu psychologa nauczyciela, rozszerzając jednocześnie moją wiedzę oraz doświadczenie poprzez uczestnictwo w różnych kursach z zakresu pomocy psychologicznej oraz interwencji kryzysowej. Umiejętności zawodowe jako psycholog zdobywałam między innymi w placówkach edukacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych, czy też służbie zdrowia.

Od kiedy pamiętam, zawsze interesowało mnie co czują i w jaki sposób myślą inni ludzie, jak rozumieją siebie i otaczający ich świat, dlatego wybór kierunku studiów wydawał mi się całkiem oczywisty. Stale pragnę poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, zdobywać doświadczenie wśród specjalistów, aby efektywnie móc pomagać ludziom.

W pracy z dziećmi i młodzieżą największy nacisk kładę na empatyczną i autentyczną relację terapeutyczną, co umożliwia identyfikację oraz ekspresje emocji w komfortowych dla Nich warunkach. We wspólnej podróży ważne jest dla mnie by to właśnie Oni czuli sprawczość w swoich rękach, mieli wolność wyboru i znali konsekwencje jakie ze sobą niesie. Wszystko to wpływa na zwiększanie znajomości swoich zasobów oraz zdolności do przezwyciężania trudności, które czekają Ich w dążeniu do samorealizacji w dalszym życiu. Ważną dla mnie kwestią podczas każdego dnia w pracy to wspólne szukanie dobrych stron każdej sytuacji, oplecione ogromną dawką poczucia humoru.  Śmiech jest kolejnym istotnym elementem budowania relacji z dzieckiem. Podczas wspólnych zajęć, staram się wprowadzić swobodną atmosferę, dającą przestrzeń na wygłupy, która z każdego z nas potrafi wydobyć kreatywną duszę odkrywcy i pozwala w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzić ten czas razem.

Prywatnie lubię napić się dobrej kawy w towarzystwie przyjaciół, ale i wyciszyć się pośród leśnych krajobrazów, upajając zmysły pełną zieleni naturą. Kocham zwierzęta, jestem posiadaczką dwóch kotów rasy burmańskiej, ale mam nadzieje, że w przyszłości także psów. Głowa pełna pomysłów często nie daje mi spać, dlatego staram się to jakoś spożytkować tworząc różne rękodzieła, mieszając dowolne techniki – szydełkowania, hafciarstwa, malarstwa, scrapbookingu, wyplatania, czy też lepienia z różnego rodzaju mas. 

Natalia Bartoszewska - wychowawca

Z wykształcenia magister pedagogiki resocjalizacyjnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Prywatnie uwielbia gotowanie, góry i piesze wędrówki. W wolnych chwilach pochłania niezliczone liczby książek (literatura obyczajowa, fantazy, kryminały) oraz uwielbia oglądać bajki, szczególnie Disneya.

Zawsze pomocna i otwarta na problemy innych, służy dobra radą oraz pomocą w nauce z zakresu matematyki, polskiego oraz języka niemieckiego.

Świetlica to dla mnie miejsce w którym można poczuć się jak w domu, panuje rodzinna i miła atmosfera. Każdy znajdzie zajęcie dla siebie, pomoc w trudnej sytuacji i życzliwe osoby, które są skore do dzielenia się dobrą radą. Świetlica jest miejscem wyjątkowym, dobrze przystosowanym dla dzieci w różnym wieku, a przede wszystkim można uznać ją za oazę w której podopieczni znajdują miejsce do wyciszenia się.

Anna Jankowska - wychowawca

Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Łódzkim.

Doświadczenie w pracy z dziećmi uzyskałam m.in. na praktykach w Fundacji JiM przy pracy z rożnie funkcjonującymi dziećmi ze spektrum autyzmu oraz jako wychowawca wypoczynku na koloniach.

Prywatnie miłośniczka podróżowania w każdej formie - dalekie zakątki świata ale i odkrywanie nowych miejsc w bliskiej okolicy różnymi sposobami komunikacji to coś co uwielbiam.
„Nie byłam wszędzie, ale wszędzie jest na mojej liście” ~ Susan Sontag.

Jestem mamą dorosłego kociaka rasy Neva Masquerade z którym spędzam każdą wolna chwilę, a nawet zabieram Go na niektóre wycieczki.
Jakikolwiek kontakt z natura jest dla mnie bardzo ważny. Spacerowanie, szczególnie po lesie mnie uspokaja i ładuje pozytywną energią. A od kwiatków nie mam miejsca na parapetach ;)

"Świetlica jest dla mnie nie tylko pracą, ale miejscem w którym można poczuć się jakby się spędzało czas z rodziną. Codziennie dzieje się coś innego i każdy dzień dostarcza wielu wrażeń".

Kontakt

Świetlica Środowiskowa „M.Łodzi Niegniewni” (wejście z boku budynku od strony ronda)

93-162 Łódź, ul. Broniewskiego 1a

tel. 42 682 20 22

https://www.facebook.com/mlodzi.niegniewni/

 

Godziny otwarcia świetlicy od poniedziałku do piątku*: 

1. W roku szkolnym 12.00-20.00

2. W wakacje 09.00-17.00

*Zmiana godzin otwarcia świetlicy ulega w ferie, dlatego pamiętaj o nie zapytać pracownika świetlicy. 

 

 

 


Partnerzy