Aktualności - Dom Samotnej Matki Łódź | csr.org.pl 

Aktualności

Zaproszenie na Konferencję

Zadanie polegające na "Prowadzeniu domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży" jest realizowane w formie powierzenia zadania z budżetu Miasta Łodzi.

Zmiany zmiany zmiany...

To był bardzo ważny dla nas dzień 22 września 2023 roku, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki, Grzegorz Ryś wyodrębnił z Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, jako samodzielną jednostkę i erygował tym samym w Archidiecezji Łódzkiej osobę prawną pod nazwą: Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej z siedzibą: ul. Broniewskiego 1a, 93-162 Łódź.

Życzenia Bożonarodzeniowe

Przyjaciołom i Darczyńcom Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi składamy najlepsze życzenia na Święta i nadchodzący Nowy Rok, niech światło Chrystusa rozjaśni każdy mrok życia. Niech ziemię rozśpiewa kolęda, niech piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask.

Mieszkanki i pracownicy Domu Samotnej Matki.


 

Nagroda Specjalna Zarządu Województwa Łódzkiego BIZNES NA PLUS dla Domu Samotnej Matki za niezwykłe zaangażowanie i niesioną pomoc potrzebującym.

Życzenia Wielkanocne dla Darczyńców i Przyjaciół Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

 Dom Samotnej Matki poszukuje psychologa. Wymiar czasu pracy - 1 etat - umowa o pracę. 

Zgłoszenia CV i LM na adres e-mail: dsm @csr.org.pl do 9 lipca 2020 r.

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku psychologa należałoby między innymi:

 • Wsparcie i poradnictwo na rzecz Mieszkańców Domu Samotnej Matki.
 • Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych Mieszkańców- dorosłych i dzieci.
 • Konstruowanie zaleceń do indywidualnych programów pomocy.
 • Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla Klientów. 
 • Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywania zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennik konsultacji).
 • Udział w superwizjach i spotkaniach zespołu.
 • Prowadzenie interwencji kryzysowej.

Zapewniamy:

 • Stałe warunki i długoletnią współpracę po okresie adaptacji.
 • Cykliczne superwizje pracy oraz możliwość udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Współpracę z doświadczonym zespołem specjalistów.
 • Zaplanowany proces wdrożenia do pracy.
 • Otwartość kreatywność i innowacyjność.

Wymagania konieczne:

 • Obywatelstwo polskie.
 • Wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
 • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
 • Niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

 • Gotowość do pracy z Mieszkańcami Domu.
 • Zaangażowanie i chęć pracy zespołowej dla dobra Mieszkańców.
 • Znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych.
 • łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych.
 • Odporność na stres.

Odpowiedzialność na stanowisku za:

 • Wykonywanie diagnozy psychologicznej oraz udzielanie porad psychologicznych.
 • Prowadzenie i uzupełnianie dokumentacji.
 • Udział w superwizjach i spotkaniach zespołu.
 • Prowadzenie interwencji kryzysowej.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID -19 w trosce o kobiety w ciąży i matek z małoletnimi dzieci, Dom Samotnej Matki pozostaje zamknięty do odwołania!

Wstrzymane są odwiedziny do odwołania i przyjmowanie darów, udzielanie porad osobom z zewnątrz.

Pozostajemy w kontakcie telefoniczny od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00.

Adres mail: dsm@csr.org.pl

Kontakt: Facebook https://www.facebook.com/dom.samotnej.matki.lodz


 

 

W ten najpiękniejszy czas,

w którym samotni

pragną ogrzać się

życzliwym sercem

- zapukaj do mnie.

W ten najpiękniejszy wieczór,

który potrafi

jednoczyć ludzi

w poczuciu dobra

- usiądź koło mnie

W te najpiękniejsze Święta

z gwiazdą na niebie

i w śnieżnej bieli

ogrzanej ciepłem

domowego ogniska

- pozostań ze mną.

 

Jezus, który pragnie być z NAMI w naszej codzienności niech rozprasza wszelkie mroki i niepokoje a Maryja - Matka Jezusa i Nasza  niech otula szatą łaski, troski i pomocy w Nowym 2020 roku.

Z serdeczną modlitwą przy żłóbku pełną wdzięczności Pracownicy i Podopieczni Domu Samotnej Matki
Im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.


 

W świątecznej odsłonie. W obiektywie Anny Dębowskiej.

Pozdrawiamy wszystkich Darczyńców Domu Samotnej Matki i dziękujemy Wam, że Jesteście.

Wasza dobroć pokazuje nam, że wciąż istnieją obok nas Anioły, które nie mają co prawda skrzydeł, ale ich serca przepełnione są miłością.

Dziękujemy, bez Was trudno byłoby żyć.


 

VI edycja "Przytul Mamę".

Już po raz szósty ruszamy z adwentową akcją dla Mam z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej - "Przytul Mamę".

Szybkimi krokami zbliża się Adwent. Zanim się rozpocznie przyjmujemy zgłoszenia od Was, którzy staniecie się duchowymi opiekunami samotnych Mam.

Jak możemy im pomóc?

Jest taki trudny aspekt ich codziennego życia - samotność. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. Same
z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, same bo nie mające wsparcia babć i dziadków.

Co możemy zrobić dla nich, by przerwać to poczucie osamotnienia?
Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne większość z mam spędzi je w Placówce, bez rodziny, bo jej po prostu nie mają.

Włączcie się do akcji „Przytul Mamę”.


Akcja ma 3 elementy składowe.


1.Modlitwa.
2.List.
3.Upominek świąteczny dla Mamy.

Będzie polegała ona na objęciu duchową opieką jednej Mamy przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia. Ta opieka polega na codziennej modlitwie w intencji jednej konkretnej mamy, której imię zostanie Wam przydzielone. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodziny Chrystusa. Jest to ważny czas również dla mam przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej. W tym okresie będą przeżywały swoje rekolekcje adwentowe. Dla wielu z nich jest to szansa na powrotu do jedności z Panem Bogiem, czas nawrócenia, powrotu do Niego po wielu latach błądzenia z daleka od Boga. Jest to trudna droga, wymagająca odwagi i determinacji.

 Na zakończenie trzeba napisać na dzień Wigilii Bożego Narodzenia list do przydzielonej sobie mamy. Chodzi o kilka ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama. Te listy są bardzo ważne. Czasem po wielokroć czytane w ciągu roku.


Ostatnim etapem akcji jest przygotowanie upominku na święta dla Mamy. Najczęściej nie myślą one o tym, by zrobić dla siebie prezent.

Prośba jest taka, by tym prezentem nie były rzeczy używane, lepiej ofiarować coś skromniejszego, ale żeby to było nowe. Przez cały rok korzystamy z darów w postaci rzeczy używanych, a święta to szczególny czas.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy dsm@csr.org.pl

Siostry przydzielą Wam konkretną mamę, poznacie jej imię i imię dziecka. Listy
i upominek należy przesłać na adres:

Dom Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej :

 1. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź. – z dopiskiem np. Ola mama Krysi

Nie każda mama ma jedno dziecko. Każde kolejne dziecko to dla rodziców wyzwanie, dlatego mama, która np. ma 3 dzieci będzie omodlona przez 3 osoby. Ona potrzebują więcej wsparcia.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: dsm@csr.org.pl

 


 

III Swiatowy Dzien Ubogich

Skończył się właśnie Światowy Dzień Ubogich.

Dotrwaj do końca czytając.

Światowy Dzień Ubogich...Czy nasze Matki są ubogie?
Ależ skąd. Odpowie statystyczny Polak, niejedna pobożna, bogobojna dusza z pierwszych ławek kościoła, niejeden nawet kapłan, wyliczając 500+, becikowe, kosiniakowe, świadczenia z tytułu samotnego macierzyństwa, alimenty. Żyć nie umierać.
Pytanie rodzi się więc czemu nie mają willi z basenem? Czemu do nas trafiają? Bo czy tylko dlatego, że nie maja gdzie mieszkać? Tak, również dlatego, że są fizycznie bezdomne. Ale czyż nie mogłyby wynająć sobie mieszkania? Niektóre by mogły, gdyby ktoś odważył się wynająć mieszkanie matce z kilkorgiem małych dzieci. Nie oczekujmy jednak od najemcy aż takiego szaleństwa.

Są ubogie, bo tak łatwo możesz je ocenić, rzucić kamieniem. Tak często nie uszanujesz ich w ich macierzyństwie, bo powiesz, że "patologia się mnoży na potęgę". Tak szybko je ocenisz, że są łatwe, puszczalskie, że same chciały i dały. To jest często ich codzienność, do której przywykły. Te komentarze w sklepach, w tramwajach: o idzie 500+, wcześniej było, że idzie becikowe. Pogarda, mierzenie wzrokiem również przez urocze staruszki. Więc, czy one same siebie szanują? Nie, nie pomyślą nawet, że są dzielnymi matkami, mężnymi kobietami. Bo wtedy, kiedy facet dawał pieniądze na skrobankę, kiedy wychowawca z domu dziecka naciskał na aborcję - nie uległy, nie poddały się. Czasem uciekały z zagranicy z jedną tylko torbą w nieznaną Łódź z biletem zakupionym za pieniądze otrzymane od chłopaka na aborcję. Koleżanki szukały jej miejsca u nas, bądź sama spłakana stała pod drzwiami prosząc o przyjęcie.

Są ubogie, bo nie wiedzą jak wychować swoje dziecko, bo albo rozpieszczają je, albo krzyczą. Trud wychowania podejmują intuicyjnie metodą prób i błędów, bo nie mają żadnych wzorców. Bo od kogo miałyby zaczerpnąć od ojca alkoholika?, matki schizofreniczki?, od rodziców, którzy wychowywali jedynie twardą ręką albo twardym paskiem.

Są ubogie bo nie przyjdzie im do głowy, że są jak nieoszlifowane diamenty, że mają w sobie ukryte piękno. Raczej myślą o sobie w kategorii szmata, nieudacznik życiowy, przegrana, stracona, myślące, że na nic dobrego już nie zasługują. I my często pozwalamy im tak o sobie myśleć i to też jest ich ubóstwo, bo nasze kłamstwa i niemiłosierną ocenę biorą za prawdę o sobie.

Są ubogie w tym, że nie znają Ciebie Boże, bo nikt im Ciebie nie głosił. Bo my ludzie kościoła poraniliśmy je również i to nie raz, nie dwa. Bo próbujemy nawracać kijem, nie uszanując wprzódy, bo nader często stoimy w szeregu tych, którzy trzymają kamienie gotowe, by rzucić.

Skończył się Światowy Dzień Ubogich, mam tylko jedną propozycję. Następnym razem jak Ją zobaczysz, samotną Matkę z dzieckiem - nie sądź jej, by nie musiała przez Ciebie znów płakać.
I nie pisz o „madce horej curki”, o „madce i jej bąbelkach”... Kogoś to upokarza i rani. Za każdym zachowaniem, które Cię razi i które uznajesz za roszczeniowe, nie na miejscu stoi czyjaś historia życia. Życia, którego naprawdę byś nie chciał /-a. Historie, które nie jeden raz złamałyby Ci serce..


 

 

 

 

 

Dom Samotnej Matki ogłasza nabór na wolontariuszy.

Szukamy osób, które pomogą naszym Mamom w opiece nad ich pociechami, kiedy same biorą udział w warsztatach, są w szkole lub załatwiają sprawy urzędowe.
Jeżeli jesteś otwarty na wyzwania, kreatywny, pomysłowy, gotowy do działania i lubisz dzieci, to czekamy właśnie na Ciebie!

W zamian oferujemy:
- szkolenie
- fajną atmosferę
- poznanie ciekawych osób
- referencje

Wyślij swoje zgłoszenie wraz z wypełnionym kwestionariuszem (plik do pobrania poniżej) na adres: wieckowska@csr.org.pl, w tytule wiadomości wpisz WOLONTARIAT


 

Ważna informacja dla dzwoniących.

UWAGA!

Numer telefonu Domu Samotnej Matki:

426881849

poza godzinami pracy biura i w weekendy służy jedynie jako numer interwencyjny.

We wszelkich innych sprawach proszę dzwonić w godzinach pracy biura, czyli poniedziałek - piątek od   8 00 do 1600.

Dziękujemy


 

Dom Samotnej Matki zatrudni osobę pierwszego kontaktu.

Dom Samotnej Matki zatrudni osobę do pierwszego kontaktu.

Wymiar czasu pracy 3/4 etatu. Umowa o pracę.

Do zadań osoby pierwszego kontaktu należeć będzie przede wszystkim:przyjmowanie zgłoszeń (telefonicznych i osobistych), wstępna ocena uprawnienia do uzyskania pomocy w domu samotnej matki, kierowanie do specjalistów, udzielanie informacji dotyczących praw osób pokrzywdzonych przemocą, w tym o instytucjach wsparcia, działaniu organów ścigania. Osoby zatrudnione na , stanowisku będą wypełniały karty poradnictwa, sporządzały notatki służbowe. Osoba pierwszego kontaktu powinna posiadać co najmniej roczne doświadczenie w pracy z osobami pokrzywdzonymi przemocą.

Wymagane wykształcenie: ukończone studia II stopnia na kierunku: psychologia, pedagogika lub praca socjalna.

Zgłoszenia CV i LM przesłać należy na adres : dsm@csr.org.pl do dnia 27.08.2019 r.


 

 

Pakiet na Dzień Dobry! Aby uwierzyć że Dobry Dzień przede mną, że Dobro istnieje Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja"przygotowała pakiety dla naszych Mam. Pracownicy Fundacji wsłuchali się w opowieści Mam i pracowników o potrzebach tego miejsca i odczytując je przygotowali z cudowną starannością Pakiety zawierające artykuły higieniczne odzieżowe i kosmetyczne. Często bywa tak że Mama trafia do nas z jedną torbą, torebką, reklamówką a w niej kilka ubrań, pusty portfel, telefon. Trzeba zacząć od nowa. Widzieliśmy duży wstyd mam kiedy nie miały bielizny na zmianę, piżamy, kapci. A teraz … Mama dostaje swoją pościel, nowy miękki ręcznik, szczoteczkę, pastę, piżamę. Może zacząć od nowa… To Taki Pakiet który pozwala na uszanowanie godności osoby w kryzysie, kilka zwykłych rzeczy spakowanych w pudełko które daje namiastkę bezpieczeństwa. Ten Pakiet przywraca godność.
Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" DZIĘKUJEMY !


 

Niesamowity dzień dla dzieci.

Dziękujemy Pani Lidii Rudnik i Wolontariuszom Centrum Operacji PZU przy ul. Wólczańskiej 128/134 w Łodzi za zorganizowanie pięknego, niezapomnianego Dnia dla Dzieci. Było mnóstwo atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy, słodycze i upominki dla Mam i Dzieci. Więcej zdjęć w naszej Galerii.


 

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej posiada 11 wolnych miejsc.

Kobieto, matko jeśli jesteś masz trudną sytuację, jesteś w ciąży lub z małoletnim dzieckiem, myślisz o aborcji, przyjdź na ul. Broniewskiego 1a w Łodzi lub zadzwoń 42 688 18 49 pomożemy Ci wyjść z sytuacji kryzysowej. Nie jesteś sama ze swoim problemami.

Standard podstawowych usług świadczonych przez Dom obejmuje:
1) w zakresie interwencyjnym:
a) zapewnienie schronienia kobietom w ciąży w okresie okołoporodowym,
b) izolowanie osób ubiegających się o pomoc przed sprawcami przemocy,
c) wspieranie w przezwyciężaniu sytuacji kryzysowej,
d) zapobieganie marginalizacji społecznej przez umożliwienie mieszkańcom odnalezienia miejsca w społeczeństwie i powrót do normalności po odrzuceniu ich przez rodziny, partnerów czy środowisko z powodu nieoczekiwanego macierzyństwa lub konieczności przezwyciężenia sytuacji kryzysowej,
e) zapobieganie sieroctwu społecznemu przez przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego wypełniania roli rodzicielskiej,
f) zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych, a zwłaszcza wzorca wyuczonej bezradności;

Kobieto, matko jeśli jesteś z Łodzi masz trudną sytuację, jesteś w ciąży lub z małym dzieckiem, myślisz o aborcji, przyjdź na ul. Broniewskiego 1a w Łodzi lub zadzwoń 42 688 18 49 pomożemy Ci wyjść z sytuacji kryzysowej. Nie jesteś sama ze swoim problemami.

Standard podstawowych usług świadczonych przez Dom obejmuje:
1) w zakresie interwencyjnym:
a) zapewnienie schronienia kobietom w ciąży w okresie okołoporodowym,
b) izolowanie osób ubiegających się o pomoc przed sprawcami przemocy,
c) wspieranie w przezwyciężaniu sytuacji kryzysowej,
d) zapobieganie marginalizacji społecznej przez umożliwienie mieszkańcom odnalezienia miejsca w społeczeństwie i powrót do normalności po odrzuceniu ich przez rodziny, partnerów czy środowisko z powodu nieoczekiwanego macierzyństwa lub konieczności przezwyciężenia sytuacji kryzysowej,
e) zapobieganie sieroctwu społecznemu przez przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego wypełniania roli rodzicielskiej,
f) zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych, a zwłaszcza wzorca wyuczonej bezradności;


 

Dziś z okazji Dnia matki odwiedził nas Pan Prezydent Adam Wieczorek. Były życzenia, upominki i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy.


 

Pani Prezydentowa Agata Kornhauser - Duda objęła honorowym patronatem charytatywne wydarzenie pt. "Kwiaty i Gwiazdy", które odbędzie się 26 maja br. w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi.

Książka "Kwiaty Boga" - zbiór prawdziwych historii Mam z Domu Samotnej Matki w Łodzi.

Książka "Kwiaty Boga" jest już do nabycia za pośrednictwem Domu Samotnej Matki (kontakt 42 688 18 49 - s. Natalia). Dochód z książki wspiera Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Naiwne, puszczalskie, nieodpowiedzialne…?

Dlaczego nie zbudowały szczęśliwych, udanych związków, dlaczego nie ustawiły się w życiu zawodowym, dlaczego musiały szukać schronienia u obcych ludzi?

Książka Kwiaty Boga zawiera prawdziwe historie kobiet, które spotykając się na co dzień z pogardą i niezrozumieniem społeczeństwa, są w istocie bohaterkami swojego życia… i życia swoich dzieci; które powstając z popiołów, na własnych barkach udźwignęły ciężar, na jaki wielu boi się nawet spojrzeć.

Ich życie nigdy nie będzie tematem podniosłego filmu, ich twarze nie znajdą się na okładkach gazet. Ten heroizm jest cichy, niepozorny, naznaczony mozolnym stawianiem nogi za nogą w drodze pod górę… i przez to możliwy w życiu każdego z nas.


 

Arcybiskup Grzegoś Ryś w Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Uroczystość Narodzenia Pańskiego i chrzest trojga dzieci.

Troje dzieci podopiecznych Domu Samotnej Matki w Łodzi, w uroczystość Narodzenia Pańskiego przyjęło sakrament chrztu świętego z rak metropolity łódzkiego księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia. Uroczystość odbyła się w domowej kaplicy, a świadkami tego niecodziennego wydarzenia były mieszkanki domu oraz zaproszeni goście.

W homilii podczas Mszy św. arcybiskup Ryś wskazał na to, że obok tego co niezbędne, aby zapewnić dziecku dobry rozwój fizyczny i intelektualny, jest także ta sfera duchowa, która uzdalnia do tego, że człowiek potrafi kochać. – Kochać, ale tak, jak kocha tylko Pan Bóg. A Pan Bóg kocha tak, że potrafi wybaczyć 77 razy, że potrafi kochać nieprzyjaciół i uczy kochać tych nieprzyjaciół. To jest zupełnie inne życie, ale człowiek, który je ma w sobie, może powiedzieć: wiem, że żyję! – podkreślił.

Zwrócił się także do matek, których dzieci przyjęły chrzest. – Chcę wam powiedzieć, że nic nie możecie lepszego zrobić dla swoich dzieci jak to, że przynosicie je do chrztu. To jest taki moment szczególny, w którym Pan Bóg jeszcze raz okaże się ojcem. – zaznaczył pasterz.

Natalia 9 lat, Witold 2 lata i Lilka 4 miesiące, wraz ze swoimi mamami mieszkają w domu prowadzonym przez siostry Antonianki. To tam mamy oraz ich dzieci otrzymują potrzebne wsparcie bytowe ale także duchowe, które prowadzi do przyjęcia przez mieszkańców domu sakramentów świętych.


 

Audycja w Programie Pierwszym Polskiego Radia "Życia rysy" pt. "Samotna matka wcale nie musi być... samotna".

Gościem poniedziałkowej audycji 28.11.2017  "Życia rysy" była Magdalena Krawczyk, antonianka, dyrektorka największego w Polsce domu samotnej matki w Łodzi. Opiekuje się od lat kobietami w trudnych sytuacjach i ich dziećmi.

Prócz dachu nad głową stara się dać im poczucie własnej wartości, nauczyć niezależności i brania odpowiedzialności za swoje życie. I przede wszystkim szacunku do samych siebie i wiary we własne możliwości.

- One wiedzą, że ja je kocham, że to jest szczere i ja też doznaje od nich dużo miłości. Nie do każdej uda mi się dotrzeć, ale to, co jest w stanie zdziałać cuda, to właśnie miłość i to, że one się poczują kochane - mówi Magdalena Krawczyk.

Siostra od kilku lat prowadzi też akcję "Przytul mamę", której celem jest nie tylko pomoc materialna matkom, ale przede wszystkim zainteresowanie społeczeństwa ich losem i problemami.

- Akcja ta zrodziła się z refleksji nad czasem przedświątecznym i ma ona dwa wymiary. Chodzi w niej o modlitwę i przerwanie osamotnienia - tłumaczy rozmówczyni Agaty Puścikowskiej.

- Idea jest taka, żeby osoba, która się zgłosi przez cały adwent modliła się za daną mamę oraz jej dziecko. Drugim wymiarem jest na przykład napisanie listu do takiej samotnej mamy albo przygotowanie upominku dla dziecka. Święta Bożego Narodzenia to rodzinne święta a większość mam spędza je w placówce. To dla nich trudny czas - podkreśla.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o podopiecznych siostry Magdaleny Krawczyk oraz o tym, jak im pomóc, zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

 

Audycja jest dostępna pod linkiem: https://www.polskieradio.pl/7/5570/Artykul/1937218,Samotna-matka-wcale-nie-musi-byc-samotna


 

 

"Przytul mamę" - Zapraszamy do akcji światecznej pomocy dla Mam z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Już po raz czwarty ruszamy z adwentową modlitwą w intencji mam z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.

Szybkimi krokami zbliża się Adwent. Zanim on się rozpocznie przyjmujemy zgłoszenia od Was, którzy staniecie się duchowymi opiekunami samotnych mam.

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodziny Chrystusa. Jest to ważny czas również dla mam przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej. W tym okresie będą przeżywały swoje rekolekcje adwentowe. Dla wielu z nich jest to szansa na powrotu do jedności z Panem Bogiem, czas nawrócenia, powrotu do Niego po wielu latach błądzenia z daleka od Boga. Jest to trudna droga, wymagająca odwagi i determinacji.


Jak możemy im pomóc? Bo jest też inny aspekt ich codziennego życia  - samotność. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. Same z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, same bo nie mające wsparcia babć i dziadków.

Co możemy zrobić dla nich, by przerwać to poczucie osamotnienia. Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne większość z mam spędzi je w Placówce, bez rodziny, bo jej po prostu nie mają.

Włączcie się do akcji „Przytul Mamę”. Będzie polegała ona na objęciu duchową opieką jednej mamy przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia. Ta opieka polega na codziennej modlitwie w intencji jednej konkretnej mamy, której imię zostanie Wam przydzielone. Na zakończenie trzeba napisać na dzień Wigilii Bożego Narodzenia list do przydzielonej sobie mamy.  Chodzi o kilka  ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama. Ostatnim etapem akcji jest przygotowanie  upominku na święta  dla jej dziecka. Najczęściej nie stać ich na zrobienie prezentu dla swoich dzieci.

Prośba jest taka, by tym prezentem dla dziecka nie były rzeczy używane, lepiej ofiarować coś skromniejszego ale żeby to było nowe. Przez cały rok te dzieci korzystają z używanych ubrań, zabawek, którymi inni rodzice się z nimi dzielą.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy dsm@csr.org.pl

Siostry przydzielą Wam konkretną mamę, poznacie jej imię i imię dziecka. Listy należy przesłać na adres Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej : ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź.
Wiadomo nie każda mama ma jedno dziecko. Każde kolejne dziecko to dla rodziców wyzwanie, dlatego mama, która np. ma 3 dzieci będzie omodlona przez 3 osoby. Ona potrzebują więcej wsparcia.

O szczegółach akcji "Przytul mamę" w zakładce Multimedia.

Więcej informacji znajduje się również pod linkiem: https://www.facebook.com/events/193011881246151/


 

Dom Samotnej Matki poszukuje osoby na stanowisko psychoterapeuty.

Dom Samotnej Matki poszukuje psychoterapeuty. Wymiar czasu pracy 15 godzin tygodniowo. Możliwość elastycznych godzin pracy. Tylko umowa o pracę. Zgłoszenia z CV i LM na adres e-mail: dsm@csr.org.pl do 15 grudnia br.

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty będzie należało między innymi:

 1. Wsparcie i poradnictwo na rzecz klientów Domu Samotnej Matki.
 2. Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych klientów, dorosłych i dzieci.
 3. Prowadzenie indywidualnej terapii z klientem.
 4. Konstruowanie zaleceń dla indywidualnych programów pomocy klientom.
 5. Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla klientów.
 6. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywanych zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennika konsultacji).

Wymagania konieczne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje do pracy w zawodzie.

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

- obsługa komputera – znajomość środowiska Windows,

- znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,

- łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,

- odporność na stres,

- odpowiedzialność,

- asertywność,

- rzetelność i systematyczność,

- komunikatywność i otwartość,

- umiejętność pracy w zespole

 


Łódzkie Wiadomości Dnia o 25 -leciu działalności Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

https://www.facebook.com/TVPLWD/videos/1664255493607123/

Dom Samotnej Matki zatrudni kucharza.

Dom Samotnej Matki w Łodzi zatrudni osobę na stanowisko kucharza. Wymiar czasu pracy 3/4 etatu. Szczegóły oferty pod numerem telefonu 42 688 18 49. CV proszę przesyłać na adres e - mail : dsm@archidiecezja.lodz.pl

Umowa o pracę. Praca od 1 września.


 

25 urodziny Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

„Wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia”.

Walter Dirks

 

25 lat Domu Samotnej matki im. St. Leszczyńskiej to ćwierć wieku służby życiu, to 1234 samotne mamy i przeszło 2500 dzieci, ponad 3700 uratowanych serc. Z cała pewnością można powiedzieć, że jest to Dom Życia.

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej na trwałe wpisał się w historię Miasta Łodzi.

To Ludzie tworzą to miejsce.

W tym dniu niech wolno nam będzie podziękować Archidiecezji Łódzkiej, a także przedstawicielom Urzędu Miasta Łodzi, dyrekcji Mops za dotychczasową współpracę, wsparcie merytoryczne i finansowanie tego dzieła.

Dziękujemy obecnym Kierownikom Ośrodków łódzkich pracujących na rzecz bezdomnych matek i dzieci, służbom społecznym, za wieloletnie współdziałanie, tworzenie sieci dobrych połączeń, by jak najefektywniej pomagać kobietom i ich dzieciom znajdującym się
w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy Fundacji Służby Rodzinie Nadzieja, Wam Przyjaciele i Dobroczyńcy Domu Samotnej Matki , którzy wspieracie nas swoją modlitwą, pomocą, ofiarą. Nie raz pomogliście nam w trudnych chwilach. Dzięki Wam mamy tę nadzieję, że nie jesteśmy sami i że dobro matki i dziecka wciąż jest najwyższą wartością.

Dziękujemy wreszcie i przede wszystkim Wam Pracownicy Domu Samotnej Matki za Wasze serce i pełne pasji zaangażowanie, za Waszą gotowość by być dla każdej mamy i dziecka, którzy znaleźli się w potrzebie. 

I Wam kochane drogie mamy i dzieci, wszystkie które tu mieszkałyście i które dziś tu
z nami jesteście. To Wy tworzycie ten Dom, bez was on by nie staniał. Dziękuję za Wasze zaufanie nam, za Wasza odwagę, bo myślę, że to potrzeba wielkiej odwagi by tutaj przyjść i zwrócić się po pomoc.

Jubileusz to zobowiązanie i wyzwanie dla przyszłości.

Niech ten dzień będzie dla nas źródłem wielkiej radości i nadziei, że to, co zostało rozpoczęte, będzie kontynuowane w jeszcze lepszy sposób i dający jeszcze więcej dowodów na to, że jesteśmy w służbie Boga i bliźniego.

Wierzę, że  w naszej posłudze wspiera nas z nieba sługa Boża Stanisława Leszczyńska.  Dla Łodzi, dla łódzkiego Kościoła i i dla tego Domu, któremu patronuje Stanisława Leszczyńska zostawiła wielkie przesłanie w obronie ludzkiego życia. Jej życie dowodzi, że nie ma takich warunków, w których można zmusić kogoś do zabicia dziecka.


 

Przedstawienie młodych mam, mieszkanek Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Źródło: www.archidiecezja.lodz.pl

Bogu na chwałę - ludziom na pożytek.

"Aby kogoś zmienić, trzeba go pokochać.

Nasz wpływ może dotrzeć jedynie tam, dokąd dociera nasza miłość." H. Pestalozzi

 

Pragniemy cieszyć się z naszego 25 Jubileuszu Miłości do Matek i Dzieci w Domu Samotnej Matki. Główne uroczystości rozpoczną się 26 czerwca 2017 r. o godzinie 11. 00 w Kościele pw. Przemieniania Pańskiego
w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 88.

 

Uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Marczak.

 

Program Uroczystości w Kompleksie Żywieniowym Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1a
w Łodzi.

12.30. Oficjalna Gala 

 • Dom Samotnej Matki oczami mieszkanek i pracowników – Prezentacja
 • Przemówienia i podziękowania
 • Wręczanie statuetek dla szczególnie zasłużonych

14.00. Nieoficjalna wymiana wspomnień i doświadczeń przy wspólnym posiłku. Tort urodzinowy.


 

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi w obiektywie Jakuba Szymczuka z "Gościa Niedzielnego"

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. To największa taka placówka w Polsce. Świadectwo pomocy kobietom maltretowanym i zagubionym oraz dzieciom, których świat nie potrzebował, a siostry antonianki, czyli Zgromadzenie Sióstr Antonianek od Chrystusa Króla, przyjęły z radością...

Autor tekstu i zdjęć Jakub Szymczuk, dziennikarz "Gościa Niedzielnego"

Źródło:http://gosc.pl/gal/pokaz/3970948.Gdyby-nie-te-siostry

Święto Dzieci. Dzień Dziecka w Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Janusz Korczak

Kochane Dzieci, te małe i duże z okazji Waszego Święta życzymy Wam byście były zawsze szczęśliwe, otoczone miłością swoich rodziców, bezpieczne, radosne. Miejcie odwagę marzyć i spełniać marzenia. Świat bez Was, by nie istniał

Labirynt macierzyństwa. W "Gościu Niedzielnym" o Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej

Największe marzenia? Żeby dzieci wyrosły na mądrych ludzi. I własny kąt bez grzyba.

Dwadzieścia pięć lat temu powstał w Łodzi Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej. To największa taka placówka w Polsce. I murowane świadectwo pomocy kobietom maltretowanym i zagubionym oraz dzieciom, których świat nie potrzebował, a siostry antonianki, czyli Zgromadzenie Sióstr Antonianek od Chrystusa Króla, przyjęły z radością. Pierwsze samotne matki z Łodzi wraz z dziećmi mieszkały w domu generalnym sióstr już od 1979 r. Na szczeblu diecezjalnym dom istnieje od czerwca 1992 roku. Od kilku lat w nowoczesnym obszernym budynku. To tutaj życiowe labirynty młodych matek mają szansę się nieco wyprostować.

Całość Artykułu dostępna w GN 21/2017

Autor Agata Puścikowska

Foto: Jakub Szymczuk "Gość Niedzielny".

Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska z wizytą w Dzień Matki w Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej

Jak co roku w tym szczególnym Dniu, w święto wszystkich Mam odwiedziła nas Pani Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Dziękujemy Pani Prezydent za życzliwą pamięć
i upominki.


 

Dziękujemy Młodej Parze!

W imieniu Mam i dzieci, podopiecznych Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej dziękujemy serdecznie Młodej Parze:


Sylwii i Mateuszowi oraz zacnym gościom


za hojne serca i za wsparcie przekazane dla naszego Domu. Udało się zebrać 1228 zł. Bardzo dziękujemy za tę wyobraźnię miłosierdzia przejawiającą się w konkretnej formie pomocy dla naszych Podopiecznych. Zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
Sylwii i Mateuszowi życzymy byście byli silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy,wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie."


 

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi posiada 5 wolnych miejsc.

Kobieto, matko jeśli jesteś z Łodzi masz trudną sytuację, jesteś w ciąży lub z małym dzieckiem, myślisz o aborcji, przyjdź na ul. Broniewskiego 1a w Łodzi lub zadzwoń 42 688 18 49 pomożemy Ci wyjść z sytuacji kryzysowej. Nie jesteś sama ze swoim problemami.

Standard podstawowych usług świadczonych przez Dom obejmuje:
1) w zakresie interwencyjnym:
a) zapewnienie schronienia kobietom w ciąży w okresie okołoporodowym,
b) izolowanie osób ubiegających się o pomoc przed sprawcami przemocy,
c) wspieranie w przezwyciężaniu sytuacji kryzysowej,
d) zapobieganie marginalizacji społecznej przez umożliwienie mieszkańcom odnalezienia miejsca w społeczeństwie i powrót do normalności po odrzuceniu ich przez rodziny, partnerów czy środowisko z powodu nieoczekiwanego macierzyństwa lub konieczności przezwyciężenia sytuacji kryzysowej,
e) zapobieganie sieroctwu społecznemu przez przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego wypełniania roli rodzicielskiej,
f) zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych, a zwłaszcza wzorca wyuczonej bezradności;

Kobieto, matko jeśli jesteś z Łodzi masz trudną sytuację, jesteś w ciąży lub z małym dzieckiem, myślisz o aborcji, przyjdź na ul. Broniewskiego 1a w Łodzi lub zadzwoń 42 688 18 49 pomożemy Ci wyjść z sytuacji kryzysowej. Nie jesteś sama ze swoim problemami.

Standard podstawowych usług świadczonych przez Dom obejmuje:
1) w zakresie interwencyjnym:
a) zapewnienie schronienia kobietom w ciąży w okresie okołoporodowym,
b) izolowanie osób ubiegających się o pomoc przed sprawcami przemocy,
c) wspieranie w przezwyciężaniu sytuacji kryzysowej,
d) zapobieganie marginalizacji społecznej przez umożliwienie mieszkańcom odnalezienia miejsca w społeczeństwie i powrót do normalności po odrzuceniu ich przez rodziny, partnerów czy środowisko z powodu nieoczekiwanego macierzyństwa lub konieczności przezwyciężenia sytuacji kryzysowej,
e) zapobieganie sieroctwu społecznemu przez przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego wypełniania roli rodzicielskiej,
f) zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych, a zwłaszcza wzorca wyuczonej bezradności;


 

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej poszukuje osoby na stanowisko psychoterapeuty.

Dom Samotnej Matki poszukuje psychoterapeuty  na  1/2 etatu. Zgłoszenia na adres e-mail: dsm@csr.org.pl do 15 kwietnia br.

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty będzie należało między innymi:

 1. Wsparcie i poradnictwo na rzecz klientów Domu Samotnej Matki.
 2. Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych klientów, dorosłych i dzieci.
 3. Prowadzenie indywidualnej terapii z klientem.
 4. Konstruowanie zaleceń dla indywidualnych programów pomocy klientom.
 5. Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla klientów.
 6. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywanych zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennika konsultacji).

Wymagania konieczne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje do pracy w zawodzie.

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

- obsługa komputera – znajomość środowiska Windows,

- znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,

- łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,

- odporność na stres,

- odpowiedzialność,

- asertywność,

- rzetelność i systematyczność,

- komunikatywność i otwartość,

- umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

- życiorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, list motywacyjny z danymi kontaktowymi, w tym z numerem telefonu,

- referencje od pracodawców mile widziane,

- kopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzających posiadane wykształcenie,

- podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 ze zm."

Osoby zainteresowane zatrudnieniem na stanowisku terapeuty  i gotowe do podjęcia pracy proszone są o złożenie dokumentów aplikacyjnych osobiście albo drogą e- mail, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 kwietnia br. do godz. 20:00 na adres: Dom Samotnej Matki ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź, adres e – mail: dsm@csr.org.pl

Informacje dodatkowe:

Praca będzie wykonywana w ramach umowy o pracę.

Zaproszenie do drugiego etapu rekrutacji zostanie przekazane wybranym kandydatom w rozmowie telefonicznej.


 

 

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w programie Małgorzty Kożuchowskiej "My, Wy, Oni"

Do Domu Samotnej Matki zwykle trafiają kobiety i rodziny w naprawdę dramatycznej sytuacji życiowej. Poza problemami materialnymi młode mamy doświadczają osamotnienia, zwątpienia i trudów przerastających wyzwania, jakie niesie rodzicielstwo w pełnej rodzinie. W programie prezentujemy miejsce, gdzie ludzie o otwartych sercach dają szansę i nadzieję tym, którzy jej szczególnie potrzebują.

Źródło: https://vod.tvp.pl/video/my-wy-oni,09032017,29109424


 

Reportaż (Nie)samotne macierzyństwo.

Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Mediów Niepokalanów 2016 nagrodziło II miejscem reportaż autorstwa Pana Tomasza Bilickiego pt. "(Nie)samotne macierzyństwo. W reportażu wzięła udział jedna z naszych mam: Sylwia i s. Magdalena. Reportażu można posłuchać w zakładce Multimedia.


 

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 Niech Chrystus przez wiarę zamieszka w Waszych sercach życzy cały Zespół Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

"Przytul mamę" - zostań duchowym opiekunem dla jednej mamy z Domu Samotnej Matki.

Już po raz trzeci ruszamy z adwentową modlitwą w intencji mam z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.

Szybkimi krokami zbliża się Adwent. Zanim on się rozpocznie przyjmujemy zgłoszenia od Was, którzy staniecie się duchowymi opiekunami samotnych mam.

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodziny Chrystusa. Jest to ważny czas również dla mam przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej. W tym okresie będą przeżywały swoje rekolekcje adwentowe. Dla wielu z nich jest to szansa na powrotu do jedności z Panem Bogiem, czas nawrócenia, powrotu do Niego po wielu latach błądzenia z daleka od Boga. Jest to trudna droga, wymagająca odwagi i determinacji.


Jak możemy im pomóc? Bo jest też inny aspekt ich codziennego życia  - samotność. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. Same z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, same bo nie mające wsparcia babć i dziadków.

Co możemy zrobić dla nich, by przerwać to poczucie osamotnienia. Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne większość z mam spędzi je w Placówce, bez rodziny, bo jej po prostu nie mają.

Włączcie się do akcji „Przytul Mamę”. Będzie polegała ona na objęciu duchową opieką jednej mamy przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia. Ta opieka polega na codziennej modlitwie w intencji jednej konkretnej mamy, której imię zostanie Wam przydzielone. Na zakończenie trzeba napisać na dzień Wigilii Bożego Narodzenia list do przydzielonej sobie mamy.  Chodzi o kilka  ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama. Ostatnim etapem akcji jest przygotowanie  upominku na święta  dla jej dziecka. Najczęściej nie stać ich na zrobienie prezentu dla swoich dzieci.

Prośba jest taka, by tym prezentem dla dziecka nie były rzeczy używane, lepiej ofiarować coś skromniejszego ale żeby to było nowe. Przez cały rok te dzieci korzystają z używanych ubrań, zabawek, którymi inni rodzice się z nimi dzielą.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy dsm@csr.org.pl

Siostry przydzielą Wam konkretną mamę, poznacie jej imię i imię dziecka. Listy należy przesłać na adres Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej : ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź.
Wiadomo nie każda mama ma jedno dziecko. Każde kolejne dziecko to dla rodziców wyzwanie, dlatego mama, która np. ma 3 dzieci będzie omodlona przez 3 osoby. Ona potrzebują więcej wsparcia.

O szczegółach akcji "Przytul mamę" w zakładce Multimedia opowiada s. Natalia.

Więcej informacji znajduje się również pod linkiem https://www.facebook.com/events/1716300075363364/permalink/1716805008646204/?notif_t=event_mall_comment&notif_id=1479295091885234


 

 

Dom Samotnej Matki poszukuje terapeuty - mężczyzny na 1/2 eatu. Zgłoszenia na adres e-mail:dsm@csr.org.pl do 15 listopada br.

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty będzie należało między innymi:

 1. Wsparcie i poradnictwo na rzecz klientów Domu Samotnej Matki.
 2. Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych klientów, dorosłych i dzieci.
 3. Prowadzenie indywidualnej terapii z klientem.
 4. Konstruowanie zaleceń dla indywidualnych programów pomocy klientom.
 5. Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla klientów.
 6. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywanych zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennika konsultacji).

Wymagania konieczne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje do pracy w zawodzie.

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

- obsługa komputera – znajomość środowiska Windows,

- znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,

- łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,

- odporność na stres,

- odpowiedzialność,

- asertywność,

- rzetelność i systematyczność,

- komunikatywność i otwartość,

- umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

- życiorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, list motywacyjny z danymi kontaktowymi, w tym z numerem telefonu,

- referencje od pracodawców mile widziane,

- kopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzających posiadane wykształcenie,

- podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 ze zm."

Osoby zainteresowane zatrudnieniem na stanowisku terapeuty  i gotowe do podjęcia pracy proszone są o złożenie dokumentów aplikacyjnych osobiście albo drogą e- mail ., w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 listopada 2016 r. do godz. 16:00 na adres: Dom Samotnej Matki ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź, adres e – mail: dsm@csr.org.pl

Informacje dodatkowe:

Praca będzie wykonywana w ramach umowy o pracę.

Zaproszenie do drugiego etapu rekrutacji zostanie przekazane wybranym kandydatom w rozmowie telefonicznej.


 

 

Obejrzyj wideowizytówkę o Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łódzi, może kobieta, kóra znasz potrzebuje pomocy. Ten film może uratować czyjeś życie.

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej udziela całodobowej pomocy dla kobiet w ciaży i z małymi dziećmi.

Kobieto, matko jeśli jesteś z Łodzi masz trudną sytuację, jesteś w ciąży lub z małym dzieckiem, myślisz o aborcji, przyjdź na ul. Broniewskiego 1a w Łodzi lub zadzwoń 42 688 18 49 pomożemy Ci wyjść z sytuacji kryzysowej. Nie jesteś sama ze swoim problemami.

Standard podstawowych usług świadczonych przez Dom obejmuje:
1) w zakresie interwencyjnym:
a) zapewnienie schronienia kobietom w ciąży w okresie okołoporodowym,
b) izolowanie osób ubiegających się o pomoc przed sprawcami przemocy,
c) wspieranie w przezwyciężaniu sytuacji kryzysowej,
d) zapobieganie marginalizacji społecznej przez umożliwienie mieszkańcom odnalezienia miejsca w społeczeństwie i powrót do normalności po odrzuceniu ich przez rodziny, partnerów czy środowisko z powodu nieoczekiwanego macierzyństwa lub konieczności przezwyciężenia sytuacji kryzysowej,
e) zapobieganie sieroctwu społecznemu przez przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego wypełniania roli rodzicielskiej,
f) zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych, a zwłaszcza wzorca wyuczonej bezradności;


 

II miejsce na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Mediów Niepokalanów 2016 dla reportażu (Nie)samotne macierzyństwo.

Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Mediów Niepokalanów 2016 nagrodziło II miejscem reportaż autorstwa Pana Tomasza Bilickiego pt. "(Nie)samotne macierzyństwo. W reportażu wzięła udział jedna z naszych mam: Sylwia i s. Magdalena. Już wkrótce będzie możliwość odsłuchania w zakładce: Multimedia.


 

Wizyta studyjna gości z Łotwy.

W dniach 26 września do 28 września na zaproszenie Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Antonianek s. M. Anny Szczechowskiej,  gościliśmy w naszym Domu Samotnej Matki  im. Stanisławy Leszczyńskiej z wizytą studyjną gości z Łotwy. Odwiedzili nas starosta Madony Andrejs Ceļapīters, dyrektor ośrodka pomocy społecznej, ksiądz posługujący duszpastersko w Madonie i pracownicy socjalni. W mieście tym powstaje pierwszy na Łotwie dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. Goście zapoznali się ze specyfiką pracy w tego typu placówce, przypatrywali się polskim rozwiązaniom i działaniom systemowym wypracowanym przez Zespół naszego Domu Samotnej Matki.


 

Dziękujemy Firmie Procter & Gamble.

„A ten zwycięża, kto drugiemu da

najwięcej światła od siebie."

Adam Asnyk

Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej składa serdeczne podziękowanie Firmie Procter & Gamble, która od wielu już lat wspiera naszą Placówkę. Darowizny rzeczowe Firmy Procter & Gamble w postaci pieluch, chusteczek, środków chemicznych są wielką pomocą w zabezpieczeniu potrzeb bytowych naszych mam i dzieci.

Głęboko wierzymy, że okazana przez  Was siła serca i przyjazna dłoń, będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dzieci i matek.


 

Pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi z wizytą w Domu Samotnej Matki.

Pani Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi w dniu dzisiejszym odwiedziła Dom Samotnej Matki imienia Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, aby złożyć życzenia naszym mamom z okazji ich święta. Pani Prezydent w rozmowie z mamami podkreślała, że są silnymi kobietami i żeby wierzyły w to, że ich aktualna sytuacja kryzysowa jest tylko etapem przejściowym. Nie zabrakło też upominków dla mam i dzieci, które wkrótce mają również swoje święto.

Dziękujemy Pani Prezydent za życzliwą pamięć o naszym Domu Samotnej Matki, mieszkających w nim mamach i dzieciach.

 


 

Dom Samotnej Matki zatrudni osobę na stanowisku terapeuty.

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty będzie należało między innymi:

 1. Wsparcie i poradnictwo na rzecz klientów Domu Samotnej Matki.
 2. Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych klientów, dorosłych i dzieci.
 3. Konstruowanie zaleceń dla indywidualnych programów pomocy klientom.
 4. Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla klientów.
 5. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywanych zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennika konsultacji).

Wymagania konieczne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje do pracy w zawodzie.

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

- obsługa komputera – znajomość środowiska Windows,

- znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,

- łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,

- odporność na stres,

- odpowiedzialność,

- asertywność,

- rzetelność i systematyczność,

- komunikatywność i otwartość,

- umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

- życiorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, list motywacyjny z danymi kontaktowymi, w tym z numerem telefonu,

- referencje od pracodawców mile widziane,

- kopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzających posiadane wykształcenie,

- podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 ze zm."

Osoby zainteresowane zatrudnieniem na stanowisku terapeuty  i gotowe do podjęcia pracy proszone są o złożenie dokumentów aplikacyjnych osobiście albo drogą e- mail ., w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2016 r. do godz. 16:00 na adres: Dom Samotnej Matki ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź, adres e – mail: dsm@csr.org.pl

Informacje dodatkowe:

Praca będzie wykonywana w ramach umowy o pracę.

Zaproszenie do drugiego etapu rekrutacji zostanie przekazane wybranym kandydatom w rozmowie telefonicznej.

 

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty będzie należało między innymi:

 1. Wsparcie i poradnictwo na rzecz klientów Domu Samotnej Matki.
 2. Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych klientów, dorosłych i dzieci.
 3. Konstruowanie zaleceń dla indywidualnych programów pomocy klientom.
 4. Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla klientów.
 5. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywanych zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennika konsultacji).

Wymagania konieczne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje do pracy w zawodzie.

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

- obsługa komputera – znajomość środowiska Windows,

- znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,

- łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,

- odporność na stres,

- odpowiedzialność,

- asertywność,

- rzetelność i systematyczność,

- komunikatywność i otwartość,

- umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

- życiorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, list motywacyjny z danymi kontaktowymi, w tym z numerem telefonu,

- referencje od pracodawców mile widziane,

- kopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzających posiadane wykształcenie,

- podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 ze zm."

Osoby zainteresowane zatrudnieniem na stanowisku terapeuty  i gotowe do podjęcia pracy proszone są o złożenie dokumentów aplikacyjnych osobiście albo drogą e- mail ., w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2016 r. do godz. 16:00 na adres: Dom Samotnej Matki ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź, adres e – mail: dsm@csr.org.pl

Informacje dodatkowe:

Praca będzie wykonywana w ramach umowy o pracę.

Zaproszenie do drugiego etapu rekrutacji zostanie przekazane wybranym kandydatom w rozmowie telefonicznej.

 

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty będzie należało między innymi:

 1. Wsparcie i poradnictwo na rzecz klientów Domu Samotnej Matki.
 2. Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych klientów, dorosłych i dzieci.
 3. Konstruowanie zaleceń dla indywidualnych programów pomocy klientom.
 4. Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla klientów.
 5. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywanych zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennika konsultacji).

Wymagania konieczne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje do pracy w zawodzie.

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

- obsługa komputera – znajomość środowiska Windows,

- znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,

- łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,

- odporność na stres,

- odpowiedzialność,

- asertywność,

- rzetelność i systematyczność,

- komunikatywność i otwartość,

- umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

- życiorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, list motywacyjny z danymi kontaktowymi, w tym z numerem telefonu,

- referencje od pracodawców mile widziane,

- kopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzających posiadane wykształcenie,

- podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 ze zm."

Osoby zainteresowane zatrudnieniem na stanowisku terapeuty  i gotowe do podjęcia pracy proszone są o złożenie dokumentów aplikacyjnych osobiście albo drogą e- mail ., w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2016 r. do godz. 16:00 na adres: Dom Samotnej Matki ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź, adres e – mail: dsm@csr.org.pl

Informacje dodatkowe:

Praca będzie wykonywana w ramach umowy o pracę.

Zaproszenie do drugiego etapu rekrutacji zostanie przekazane wybranym kandydatom w rozmowie telefonicznej.

 

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty będzie należało między innymi:

 1. Wsparcie i poradnictwo na rzecz klientów Domu Samotnej Matki.
 2. Diagnozowanie potrzeb i problemów indywidualnych klientów, dorosłych i dzieci.
 3. Konstruowanie zaleceń dla indywidualnych programów pomocy klientom.
 4. Współpraca z innymi pracownikami w procesie diagnozowania, konstruowania planu pomocy dla klientów.
 5. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji związanej z zakresem wykonywanych zadań (np. prowadzenie kart konsultacji, dziennika konsultacji).

Wymagania konieczne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe i potwierdzające kwalifikacje do pracy w zawodzie.

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- niekaralność za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania pożądane:

- obsługa komputera – znajomość środowiska Windows,

- znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,

- łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,

- odporność na stres,

- odpowiedzialność,

- asertywność,

- rzetelność i systematyczność,

- komunikatywność i otwartość,

- umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

- życiorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, list motywacyjny z danymi kontaktowymi, w tym z numerem telefonu,

- referencje od pracodawców mile widziane,

- kopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzających posiadane wykształcenie,

- podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 ze zm."

Osoby zainteresowane zatrudnieniem na stanowisku terapeuty  i gotowe do podjęcia pracy proszone są o złożenie dokumentów aplikacyjnych osobiście albo drogą e- mail ., w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2016 r. do godz. 16:00 na adres: Dom Samotnej Matki ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź, adres e – mail: dsm@csr.org.pl

Informacje dodatkowe:

Praca będzie wykonywana w ramach umowy o pracę.

Zaproszenie do drugiego etapu rekrutacji zostanie przekazane wybranym kandydatom w rozmowie telefonicznej.


 

 

Potrzebujemy Was wolontariusze kochani.

Kochani! Potrzebujemy Waszej pomocy.

Z okazji Dnia Matki nasze mamy z Domu Samotnej Matki mają możliwość spędzenia radosnego czasu na kręgielni. Aby to było możliwe potrzebujemy osób do opieki nad dziećmi, które zostaną w Domu. Liczymy bardzo na Wasza pomoc 25 maja od godziny 18.00 do 20.00.

Zgłoszenia proszę przesyłać przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie lub bezpośrednio na adres e-mail : dsm@csr.org.pl


 

Przedszkole Miejskie nr 66 w Łodzi z pomocą dla Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” św. Jan Paweł II
Jak można zrobić coś dobrego dla kogoś? Czy zdobywanie kolejnego stopnia awansu zawodowego to dobra okazja?
Pani mgr Katarzyna Wankiewicz i mgr Monika Łukasiewicz z Przedszkola Miejskiego nr 66 w Łodzi zorganizowały wśród rodziców i dzieci zbiórkę artykułów dla naszego Domu.
Serdecznie dziękujemy!


 

Świątecznie w Domu Samotnej Matki.

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych gościliśmy w naszym Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej Dobromira "Mak" Makowskiego wraz z rodziną i młodzieżą z Centrum Młodzieżowego w Pabianicach. Zjedliśmy wspólnie świąteczne śniadanie. Później uczestniczyliśmy w Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego. Młodzież z Centrum przygotowała piękną oprawę muzyczną. Nasze mamy mogły też wysłuchać świadectwa życia młodej dziewczyny, historii o złamanym życiu i drodze do Boga.

Fotorelacja z tego dnia w naszej zakładce: Galeria.


 

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Domy Samotnych Matek Problemy-Rozwiązania-Wyzwania
Zapisy na bieg otwarte

Zapisy na bieg otwarte

7 września oficjalnie otowrzyliśmy zapisy na charytatywny bieg z okazji Jubileuszu 30-lecia Domu Samotnej Matki. Czytaj dalej...

Jubileusz 30-lecia Domu Samotnej Matki
Życzenia dla Darczyńców i Przyjaciół - Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej

Partnerzy